Dzisiaj jest 24 lis 2017, 20:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 12 lut 2007, 18:21 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Witam - bedzie tutaj, bo nie bardzo do picia piwa (Imprez) sie nadaje:) Jezeli administrator, sila wyzsza, ma lepsze miejsce na umieszczenie watku, nie mam nic przeciwko przeniesieniu:)

Ale do rzeczy.

W dniach 31 marca - 1 kwietnia odbedzie sie na terenie SGH Kurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, ktory zorganizuje dla nas Grupa Ratownikow Przedmedycznych i Lacznosci AmRat (http://www.amrat.pl/)

Wspolpracowalismy juz z nimi w zeszlym roku i bylismy (Czlonkowie AKT OECONOMICUS i kilku szczesliwcow, ktorzy sie pierwsi zglosili na szkolenie) bardzo zadowoleni.

Szkolenie trwa 18 godzin i jest wzglednie tanie, w porownaniu z innymi szkoleniami trwajacymi np 3 godziny lekcyjne a kosztujacymi tyle samo...

Dodatkowy plus - AmRat szkoli takze na wyzszych stopniach, wiec jezeli ktos jest zainteresowany, moze wyrobic uprawnienia odpowiednia i wraz z nimi zabezpieczac np wieksze imprezy (obstawiali np koncert Stinga w Warszawie). Ale to juz taka dalsza perspektywa.

O co chodzi. Wyslalem Wilkowi inforacje, ktor amial kolportowac wsrod kursantow tegorocznych. Ale wydaje mi sie, ze nie tylko oni powinni miec mozliwosc wziecia udzialu w szkoleniu. Zachecam goraco kazdego, kto jest zainteresowany czynnym uprawianiem turystyki (czyli kazdego z Was), bo wydaje mi sie, ze warto znac podstawy pierwszej pomocy i potem tylko miec nadizeje, ze sie nie przyda. Mi sie niestety juz kilka razy przydala:/

Szkolenie jest dwudniowe, jak napisalem, mamy nadzieje uzyskac sale w SGH. Wiec bedzie pod reka:)

Trwac bedzie 18 godzin lekcyjnych, zakonczy sie egzaminem i wydaniem zaswiadczen o odbyciu i zaliczeniu badz nie kursu.

Koszt uczestniczenia w Kursie - 50 zl od osoby (jako ze dostalismy spore dofinansowanie ze strony SGH, ktore pozwoli nam pokryc polowe kosztow). W tym sa materialy szkoleniowe (nie wiem, czy wydrukowane, czy tylko przeslane na maila skrypty), wszelkie bandaze i inne pomocne ekwipunki do cwiczen tez beda zapewnione przez organizatorow.

Dla tych, co powiedza, ze za podobna cene to i PCK robi szkolenie - osoby, ktore mialy kurs w PCK, a ktore rok temu dla przypomnienia sobie wiadomosci robily kurs z nami w AmRat chwalily sobie to uczestnictwo.

W programie kursu oprocz teorii jest tez bogata praktyka, kurs prowadzony wg najnowszych wytycznych AHA.
No i czy,s niesamowitym jest wziecie udzialu w pozoracji wypadku samochodowego - mimo iz to wszystko na niby to jednak emocje rowno dzialaja!

Imbra (kierownik AmRat) szykuje tez cos extra - ale jeszcze nie wiem, co:)
No wlasnie, szokla nas ludzie mlodzi, energiczni, ktorzy potrafia ciekawie to wszystko przekazac.

Osoby zainteresowane prosze o kontakt: czasami pojawiam sie w siedzibie AKT OECONOMICUS (hehe, ale ze mnie dran:P), lub w skrajnym przypadku mozna takze poprzez: maati[at]o2.pl ; kom: 606 719 597 lub karteczke w 66:)

Aby potwierdzic swoja chec uczestnictwa nalezy podac mi swoje Imie, Nazwisko, Date urodzenia i e-mail. Pierwsze trzy potrzebne sa do wydania Wam zaswiadczen. Ostatnie to po to, aby AmRat mogl Was spamowac informacjami o kolejnych kursach i aby mogl Wam nowe skrypty podsylac - w ciagu roku dostalem cale trzy takie wiadomosci, wiec sie nie bojcie:)

Aha - na koniec:
Mozemy nieco zmodyfikowac program kursu do naszych oczekiwan. Zatem poszukuje od Was kogos, kto mi w tym pomoze. Jako czlonek AKT OECONOMICUS wiem, co mi jest potrzebne na kajaku. Moze macie jakies szczegolne prosby, co zawrzec?
Na pewno bedzie polozony nacisk na odpowiedni dobor apteczki, na skrecenia, zlamania, urazy stawow.
Stan braku swiadomosci - najwazniejszy oczywiscie.
Ale takze chcemy miec nieco wiecej o urazach termicznych - oparzeniach i odmrozeniach, wyziebieniu organizmu. W wodzie to ostatnie czesto sie zdarza. A opalajac sie mozna nabawic sie pierwszego:/
Zatem czekam na kontakt od osoby odpowiedizalenj za jakies szkolenia u Was, ktora mi podpowie, na co zwrocic uwage przy kursie dla turystyki pieszej - bo na pewno sa takie newralgiczne aspekty.

No i uda nam sie zrobic kurs kajakowo-pieszy :) hehe

Pozdrawiam,
Mateusz "Maati" Popiolek
AKT OECONOMICUS

http://www.maat.sofiatopia.org/

Ostatnio zmieniony 12 lut 2007, 23:20 przez maati, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 12 lut 2007, 19:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Fajny pomysł, chętnie bym wziął w czymś takim udział.

Z górskich dolegliwości dowiedziałbym się poza metodami łagodzenia urazów kończyn czegoś o wyziębieniu, udarach słonecznych, przewlekłym zatruciu pokarmowym i zapobieganiu chorobie wysokościowej.

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lut 2007, 0:19 
duża srebrna
Awatar użytkownika

A nauczą leczyć kaca?

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lut 2007, 10:50 
duża brązowa
Awatar użytkownika

do tego mozna sobie kupic albo piwo - za 2.50, albo ksiazke za 22.50 z przepisami na potrawy pomagajace usmiezyc kaca. Tyle, ze te potrawy sa duzo drozsze niz piwo:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2007, 18:44 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Andrzej pisze:
A nauczą leczyć kaca?

Pozwolę sobie posłużyć się cytatem: "Lepiej zapobiegać niż leczyć!"

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2007, 23:22 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

z tymi potrawami na kaca to sciema!!! nawet wody mineralnej czasem zoladek nie przyjmuje :P po wieczorze kawalerskim u Artura wypilem litr mineralnej i zjadlem banana, bo slyszalem ze kac to objaw wyplukania soli i innych takich z organizmu wskutek naduzycia alkoholu. a banan jak wiadomo ma tego duzo. nie wiem... moze w zlej kolejnosci zazylem, ale ostrzegam Was przed bananami! ;) jeszcze 2 dni pozniej na widok banana chcialo mi sie... wiadomo ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 lut 2007, 0:01 
duża srebrna
Awatar użytkownika

A ostatnio gdzieś czytałem,że za kaca jest odpowiedzialny (co dopiero co zostało przez kochanych amerykańskich naukowców odkryte) aldehyt octowy,który jest produktem spalania alkoholu w wątrobie. I teraz podobno,jak już wiadomo co jest źródłem zła, będzie można produkować gumy do żucia neutralizujące działanie tego aldehydu, a co za tym idzie leczące kaca :hyhy: :hyhy:

Nie ma co, sielankowa przyszłość czeka nasze dzieci ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 lut 2007, 11:06 
duża brązowa
Awatar użytkownika

roszne pigulki anty-kacowe - ba, nawet anty-nawaleniowe, to KGB juz dawno produkowalo. Coby mogli duzo wypic, nic im nie bylo, to i szpiegowac caly cas mogli:) A moze to kwestia ich mocnej glowy?

Co zas stanu kaca - "stan podwyzszonego stezenia aldehydu octowego we krwi", o czym wiadomo nie od dzisiaj i nie wiem, czym sie te Amerykance podniecaja:)

Najlepsza profilaktyka - jesc duzo i tlusto w czasie picia:)

Ale cos odchodzimy od tematu pierwszej pomocy... :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 lut 2007, 18:36 
Gomar
Awatar użytkownika

Dzięki posunięciom racjonalizatorskim Oeconomicusa udało się obniżyć cenę do 40 zł.

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lut 2007, 10:17 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Maati - to ja prosze o zwrot 20 zl !!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lut 2007, 13:31 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Haha, "posunięcia racjonalizatorskie" :rotfl: dobre :rotfl:

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lut 2007, 21:38 
duża brązowa
Awatar użytkownika

spokojnie, zwroty beda:) A juz sie skrycie cieszylem, ze na Barbados wyjade i slad po mnie zaginie i sprzeniewierze fortune:)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 lut 2007, 22:39 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

na barbados moze by nie starczylo, ale na 2 splywiki to pewnie tak :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 lut 2007, 11:54 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Tylko dla kierownictwa ;) inni bulą :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 mar 2007, 22:38 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Witam

Kurs odbywac sie bedzie w godzinach 9-18 w nastepny wekend w nastepujacych salach:

sobota:
w godzinach 9-12 sala 458 G
w godzinach 12-18 w salach 461 i 464 G

w niedziele:
sale 461 i 464 G

Wtedy, kiedy mamy dwie sale, beda wyklady i cwiczenia. Poza tym szykowane sa pozoracje wypadkow i inne cwiczenia praktyczne.

Z AKT OECONOMICUS bedzie kilka osob (mam nadzieje), ktore juz rok temu robily kurs i w tym roku beda za manekiny sluzyc:) To na nich bedizecie cwiczyc w czasie symulacji itd
Niemniej nie ukrywam, z AKT nie bedzie nas za wiele - sezon kajakowy w pelni w koncu. No i w zeszlym orku juz przezyismy, co to znaczy robic za marionetke:)

Ale mam goraca prosbe i mysle, ze poprze mnie Radek - jezeli ktos z KTE TRAMP chce pomoc w organizacji Kursu wlasnie poprzez poswiecenie choc kilku godzin na rzecz kursantow, bede wdziecny.

Po prostu jezeli bedzie nas kilka osob, to o tyle wiecej sie osoby naucza wszlkiego opatrywania, badania, nie beda tracic czasu az tyle.

Czekam na chetnych wolontariuszy. W nagrode - uscisk reki dwoch prezesow i trzeciego z AmRat :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]