Dzisiaj jest 23 lis 2017, 22:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 lis 2007, 19:18 
mała złota

Zapraszam w imieniu własnym i Magdy K. na remake ostatniego celu PeeN'a, czyli Gorce!

Ja będę szedł na nartach turowych, siostra na wypożyczanych rakietach śnieżnych (pierwszy raz!) - kto wcześniej nie próbował tego środku niech dłużej nie czeka, tylko jedzie z nami i sam się przekona!

Poniżej garść bliższych informacji:

! ZMIANA ! nie ma już biletów na PKS, więc jedziemy pośpiesznym PKP
powrót PKS: Nowy Targ 22:30 -> Warszawa 06:00 (bilet normalny 51pln, studencki 35,70pln)
(PKS jest tańszy i szybszy na tej trasie niż PKP).

Nocleg w PTTK Turbacz (cena w pokoju wieloosobowym z pościelą 22pln)

Plan to podjechanie komunikacją miejską Nowy Targ do Kowańca, podejście pod Turbacz
i w zależności od czasu/sił/ochoty spacery wokół (mapa), w niedziele zejście na wieczorny PKS.

Rakiety dla siostry wypożyczam z e-horyzontu.pl na Mariensztacie, 13pln/dzień (obgadam, żeby policzyli za dwa dni),
niby trochę lepsze mają w sherpa.pl ale ciut drożej, nie wiem czy to ma znaczenie w praktyce, bo to
nie są jakieś strasznie wymagające góry. Dzwoniłem do obydwu i nie ma problemu z wypożyczeniem.

Numer telefonu ratunkowego w górach 601 100 300 każdy wklepuje do swojej komórki.

Koniecznie trzeba zabrać kijki z talerzykami i oczywiście stuptuty, plecak raczej lekki (my nie bierzemy śpiworów).

Jeżeli się zdecydujecie (na co licze!) to mogę w ciągu dnia wypożyczyć rakiety także dla Was, zarezerwować telefonicznie nocleg i kupić bilet na PKS - po prostu pełna opcja!

Warunki według GOPR-owców są znakomite (info z rozmowy telefonicznej w czwartek wieczorem)!

Kontakt do mnie to: kom. 783377933, piotr.trojanek(maupeczka)gmail[KROPKA].com, gg w stopce.

Rakiety będę odbierał ok. 16.oo, więc jak ktoś się jeszcze zdecyduje to prosze o SMS/TELEFON.

Ostatnio zmieniony 23 lis 2007, 14:00 przez PiotrekT, łącznie zmieniany 5 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lis 2007, 12:32 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Ja sie pisze. Piotrku, czemu nie odbierasz telefonu?

PostZamieszczono: 23 lis 2007, 12:47 
za wytrwałość

PiotrekT pisze:
bo to
nie są jakieś strasznie wymagające góry.

Khm.
Z Kowańca to jest b. stromo jak się podchodzi. Wcale może nie być "niewymagająco". Taka mała uwaga.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2007, 11:08 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Rakiety sniezne sa FANTASTYCZNE !!!

Wprawdzie warunki sniegowe takie sobie, zwlaszcza dla Piotrka i skitourow, bo wlasciwie wszystko sie juz roztapialo, ale dzieki przejsciu na przelaj i zgubieniu sciezki udalo sie nam znalesc swietne tereny do przetestowania rakiet. Naprawde rewelacja :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2007, 17:59 
mała złota

Pozwolę sobie wrzucić parę słów relacji:

Rakiety:
Wypożyczyliśmy w końcu w sklepie sherpa.pl bo tam mieli od ręki 4 pary (dwie mniejsze "damskie" i dwie większe "męskie"). W e-horyzoncie trzeba by jechać na Targówek, ale jak się wcześniej zadzwoni to skompletują odpowiednią ilość na Mariensztacie. Właściciel sklepu chciał sobie liczyć za 3 dni, bo tak wychodziło mu z kalendarza - chociaż to absurd, wg niego w takim układzie wypożyczenie na jedną dobę oznacza wzięcie rakiet rano a oddanie wieczorem!

Ostatcznie udało się wynegocjować, że przy tylu parach i tak ma biznes więc niech nie narzeka i policzył wszystko jako za dwa dni, czyli po 30pln od osoby - myślę, że to rozsądna cena porónując chociażby z wyporzyczaniem sprzętu narciarskiego.

Transport:
- biletów na PKS o 12.oo w piątek już nie było, jak na przyszłość ktoś chce jechać to trzeba widocznie jeszcze wcześniej kupić w kasach na Dw. Zachodnim
- bilety na MZK Nowy Targ (do Kowańca kursują linie 2 i 4) kosztują odpowiednio 1,20pln ulgowy i 2,20pln normalny; dodatkowo naklejka w autobusie głosi, że na "narty i inny ponadwymiarowy bagaż" (cyba wimiary > 40x60x80cm, czyli w sumie i duży plecak...) też należy kupić bilet (czego my nie zrobiliśmy) - swoją drogą przypomina mi się opcja wiązania trzech gitar sznurkiem, żeby przewieźć jako "jedna sztuka bagażu" w stołecznym MZK... ;-) ale to było jeszcze za starej taryfy...
- powrót pociągiem osobowym Rabka Zdrój -> Kraków Gł. i dalej pośpiesznym do Warszawy; można było kupić bilet turystyczny, ale przynajmniej mieliśmy swobodę ewentualnego wyboru wracania PKS-em.

Na miejscu:
Podeszliśmy żółtym szlakiem ("papieskim") od Kowańca - chyba najbardziej "stromym", ale chcieliśmy możliwie szybko złapać wysokość, żeby założyć na nogi sprzęt zimowy. W praktyce samo podejście okazało się niezbyt wymagające (nie mieliśmy ciężkich plecaków), ale warunki do założenia nart i rakiet pojawiły się dopiero na grzbiecie (ok. 1100m). Stamtąd już nie zdjeliśmy ich aż do schroniska na Turbaczu.
W schronisku byliśmy około południa, tam wypakowaliśmy większość rzeczy w zarezerwowanym pokoju i już zupełnie na lekko wyruszyliśmy na wycieczkę zielonym szlakiem na zachód (początkowo planowalismy dojść na Przysłop). Na polanie pod Jaworzyną Kamienicką zdecydowaliśmy, że nie ma co iść dalej żeby wracać tą samą drogą i schodzimy ścieżką odbijającą na północ w dolinę Kamienickiego Potoku i przełęcz Borek.

To okazało się rakietowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ ścieżka (o ile tam w ogóle była) prowadziła przez zupełnie nieprzetarty teren! Dla rakietowców zabawa w śniegu bez zapadania po kolana, a dla mnie radość z omijania niegroźnych w ewentualnym uderzeniu choinek (nie to co ciężarówki...)!
Nad potokiem pojawił się problem w postaci... potoku. Po nieudanym poszukiwaniu mostka Magda, która już bardziej nie mogła przemoczyć butów, dała przykład w przechodzeniu na drugą stronę. Tym sposobem jakoś po kamieniach i po wodzie znaleźliśmy się po drugiej stronie.
Dalej zaczeło się już monotonne podejście niebieskim szlakiem w kierunku Czoła Turbacza - dla mnie najgorszy fragment, bo szlak był poprzecinany strumykami i nie chcąc zdejmować co po chwile nart musiałem omijać je zakosami po płatach śniegu. Zrobiło się już ciemno i mgliście, ale szlak był wydeptany, więc tylko kwestią siły woli było dotarcie przez polanę na Czole Turbacza do schroniska.

W sumie bardziej lub mniej szybko po zacnej kolacyjce wszyscy poszliśmy spać i tylko słyszeliśmy wieczorne śpiewy jakiś tłumów kursu beskidzkiego, które natarły jeszcze wieczorem na schronisko.
Nazajutrz już prosta trasa przez Stare Wierchy i Maciejową do Rabki - rakiety i narty można było niestety używać tylko przez jakąś 1/3 trasy, bo dalej już wszystko zaczeło płynąć... Po posileniu w Rabczańskiej knajpce zaczął się ostatni, acz najbardziej wyczerpujący psychicznie etap powrotu PKP do W-wy.

W sumie:
Warunki pozostawiły sporo do życzenia, na pewno PeeN tydzień temu trafił w bardziej zimową porę, ale myślę, że było to dobre rozpoczęcie sezonu no i sprawdzenie rakiet w mniej lub bardziej bojowych warunkach.

Od siebie dodam, że na kolejny wyjazd pozostanę przy swoim sprzęcie turowym, bo to co zostawałem w tyle za rakietami na podejściach (ale nie zakładałem fok, bo w takich warunkach to mi szkoda było) to wyprzedzałem na krótkich nawet odcinkach zjazdów :D

Tutaj wrzuciłem parę zdjęć z mojego aparatu.

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2007, 20:04 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

kurcze, jak widzę, to jak sobie stoicie po prostu na śniegu i przypomnę jak my w nim brnęliśmy to rakiety wydają się być cudem techniki :)
Szkoda, że wtedy o tym nie pomyślałem :/

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 lis 2007, 20:13 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
kurcze, jak widzę, to jak sobie stoicie po prostu na śniegu i przypomnę jak my w nim brnęliśmy to rakiety wydają się być cudem techniki

dokladnie w celu udokumentowania roznicy miedzy chodzeniem z rakietami a bez zrobilam ponizsze zdjecie
http://picasaweb.google.com/piotr.trojanek/Gorce2007/photo#5137162217702255714

Rakiety niby banalna mala rzecz, a cieszy :)
:P

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 lis 2007, 2:15 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Ja też jestem rakietami zachwycona!
Nawet na odwilżowy mokry śnieg nokautujący ski-toury ;P rakiety pozostają całkiem cacy.

...i absolutnie megafrajda. :)

I od razu chciałabym ładnie podziękować Piotrkowi, że tak sprawnie pozałatwiał większość wyjazdowych spraw.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 gru 2007, 17:04 
mała złota

Odnośnie załatwiania spraw, składam samokrytyke, bo przeoczyłem możliwość zniżkowego noclegu w schronisku pod Turbaczem :( Wybierając się w przyszłości możecie skorzystać z tej 20% zniżki!

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 gru 2007, 17:22 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Bez przesady z ta samokrytyka ;) nie ma obowiazku nieustannego przegladania wszystkich stron w celu wyhaczenia znizek ;) Bardzo fajnie ze znalazles ta strone! Pzdr!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]