Dzisiaj jest 18 lis 2017, 3:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 sty 2008, 21:59 
mała złota

Tym razem propozycja lajtowa, żadnych namiotów, huraganowych wiatrów, itp. Ma być być widokowo, miło i przyjemnie :-)

W planie jest:
* dojście do Dol. 5-ciu Stawów Polskich
* nocleg w schronisku
* w niedzielę w zależności od warunków, chęci i możliwości:
- przejście po Dolinie, zejście i ceprostradą do Moka/Czarnego Stawu
- bardzo ewentualnie cokolwiek więcej, wyżej

Transport w nawiązaniu do charakteru wyjazdu - wygodnicki: udostępniam swojego kombiaka, zatem wyjazd około północy w piątek, powrót około północy w niedzielę (wyjdzie taniej i szybciej niż cokolwiek innego).
W tym momencie są 3 miejsca wolne (jedna pasażerka to Marysia).

Ja tradycyjnie biorę narty turowe, w zależności od chęci namawiam do spróbowania rakiet śnieżnych (konieczne raczej nie będą, chyba że dosyyypie).

Propozycja mam nadzieje zaciekawi zarówno starych wyjadaczy, którym nie chce się więcej czasu spędzać w autobusach/pociągach/dworcach niż na szlaku, jak również młodzież, która jeszcze nie była w pięknych zimowych Tatrach.

W ramach specjalnych atrakcji:
* małe gadugadu na temat i zapoznanie ze sprzętem lawinowym [nie ma to na celu zastąpienia kursu, a raczej uświadomienie jego przydatności]
* dupozjazdy :D

Zainteresowanych proszę o kontakt GG/Skype/mail/(kom.783377933) ze mną lub z Marysią.

PostZamieszczono: 08 sty 2008, 13:58 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

PiotrekT pisze:
Propozycja mam nadzieje zaciekawi zarówno starych wyjadaczy (...) jak również młodzież(...)

O żesz! Już miałem się zapisać (w kategorii "młodzież" rzecz jasna :P), alem sobie przypomniał o kulturze przez duże "K..." - opera, się znaczy. Gdyby jednak termin miał się przesunąć w dowolną stronę, to ja i owszem.

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2008, 17:06 
mała złota

Update, TPN podaje: Uwaga! Schronisko w Roztoce oraz schronisko w Dolinie Pięciu Stawów nieczynne (do 10 lutego).

To trochę komplikuje sprawe :/ Murowaniec w weekend będzie zabity ludźmi, a ile można w kółko jeździć w Zachodnie...

Propozycja wyjazdu jednak zostaje, proponuje żeby w gronie osób, które wyraziły wstępne (na razie dwie) oraz kolejnych zainteresowanych wyłoniły się ewentualne preferencje zastępcze:
- jeżeli nie schronisko to... namiot?
- jak nie Dol. Pięciu Stawów Polskich to...?
- jeżeli nie Tatry to...?
- jeżeli nie teraz to kiedy...?

Ostatnio zmieniony 08 sty 2008, 18:02 przez PiotrekT, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2008, 17:25 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

E, nigdzie nie widzę tego komunikatu. Sama "Piątka" też się nie chwali tym...
Nie wiem czy mam się wypowiadać, bo ten 19-20.01 i tak mi nie pasuje, ale w innym terminie to mogę dokądkolwiek w Tatrach - choćby do schroniska na Ornaku, albo na Kondratowej. A nawet chętnie na 3 dni.

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2008, 0:20 
mała złota

Z racji panujących warunków i ogłaszanych prognoz, po konsultacjach z Magdą i Marysią, z przykrością nie tyle odwołujemy, ale PRZEKŁADAMY proponowany wyjazd!

Co w zamian na teraz: zostało rzucone hasło Białowieży... wiadomo, góry to nie są, ale tak jak rozmawialiśmy, to nikt tam jeszcze nie był ;-)

Powyższy plan Tatrzański pozostaje do zrealizowania po otwarciu schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, czyli po 10-tym lutego.

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć i poszukać ŻUBRA ZA ROGIEM proszę o kontakt!

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2008, 9:58 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja pomarudzę, ale to nie jest najlepsza pora na jazdę do Białowieży.
Zwłaszcza, że nie ma śniegu... Będzie szaro buro i pusto.
Polecam wiosnę, albo lato - jest zdecydowanie weselej :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2008, 12:01 
za wytrwałość

Lepiej pojechać ze mną, Kasią i Młodym pod koniec sierpnia na planowany wyjazd "Do lasu pociągiem", gdzie kulminacyjnym punktem soboty będzie właśnie dzień w Białowieży i okolicach :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2008, 12:58 
duża złota
Awatar użytkownika

PiotrekT pisze:
Co w zamian na teraz: zostało rzucone hasło Białowieży... wiadomo, góry to nie są, ale tak jak rozmawialiśmy, to nikt tam jeszcze nie był ;-)

Jak to nikt? :> Ja byłam ^^

Prawie robi wielką różnicę :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2008, 14:17 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

PeeN pisze:
Polecam wiosnę, albo lato - jest zdecydowanie weselej :)

sie bylo sie wie :D

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 sty 2008, 14:32 
duża srebrna

Ja kiedyś byłam w Białowieży przez 3 dni po sesji zimowej. W samej miejscowości można zobaczyc kosciół i przejść się po ulicach (w sumie pół dnia), wtedy działało jeszcze kino "Żubr" (jeden film w piątek i powtórka w sobotę). Poza tym szaro i smutno. Do rezerwatu, gdzie można obejrzeć żubry, jeździły dwa PKS-y dziennie: o 7. rano i o 15. :kwasny:

Może przez ostatnie 9 lat coś się zmieniło, ale zdecydowanie mniej ryzykownie jest tam pojechać wiosną albo jesienią (przynajmniej roslinność jest ładniejsza, niz teraz).

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 sty 2008, 10:50 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zimą też jest fajnie - ale na biegówkach więc trochę śniegu musiało by być :kwasny:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]