Dzisiaj jest 24 lis 2017, 11:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 29 lis 2007, 15:57 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Nadszedł ten wyczekiwany przeze mnie od dawna moment...
Wraz z Wojtkiem Barańskim planujemy 3-tygodniowy wyjazd do Indii (głównie środkowych i południowych).
Cel: zwiedzanie, poznawanie ludzi i kultury (plan wyjazdu na razie w zarysie – na pewno będzie ambitnie :help:), a na koniec byczenie się na plażach Goa :D :cool:
Termin: mamy bilety na wylot 23.2.2008 do Delhi i powrót 17.3 z Mumbaju.
Wolne miejsca: dla 1-2 osób (chyba oczywiste, że ofertę kierujemy głównie do osób nam znanych i/lub z Trampa :)).
Dalsze szczegóły: dla zainteresowanych.
Zapraszam!

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł: Hindustan
PostZamieszczono: 29 lis 2007, 16:07 
duża srebrna

Jaki przewidujesz koszt i plan zwiedzania? Może bym się pisał, choć pewnie o tej porze roku nie będę miał ani czasu, ani kasy :(

Pzdr
Jasiek

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 lis 2007, 16:44 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Well..., bilet lotniczy to około 2300 zł, całość może wynieść około 4 tys. Nie mam pojęcia ile dokładnie, na razie czytałem tylko relacje, a nie przewodniki.
Plan (niezobowiązująco, po lekturze LP uczestnicy ustalą wspólnie :)): Delhi-Rajasthan (Jaipur i może coś jeszcze, np. Jodhpur) - Agra - Varanasi - Khajuraho - Ellora - Karnataka (Hampi, może Mysore) - Goa - Mumbaj.
Na razie to takie wróżenie z fusów (całkiem na miejscu, bo dziś wigilia Andrzejek :))
Pieniądze, kasa... zawsze zostaje jeszcze droga lądowa. Skoro M. Polo mógł... ;)

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 lis 2007, 19:01 
duża złota
Awatar użytkownika

Jakby co to mój znajomy jest teraz na stypie w Indiach, wraca na początku stycznia. Będzie go można wypytać co warto zobaczyć.

Hm, wyjazd wygląda bardzo zachęcająco...

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 lis 2007, 15:00 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Stypie? Stepie? Stypendium? Jeśli to pierwsze, to nie wiem co będzie polecać... zwiedzanie cmentarzy? modele urn na prochy? ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 05 gru 2007, 15:37 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Ja niestety się nie piszę na pewno, bo funduszy i czasu brak!!
Ale piszę tego posta, bo wczoraj w "second hand-zie" ( :P ) przyuważyłem przewodnik po Indiach Lonely Planet z 1993 roku za 2 funty. Przewodnik jest w bardzo dobrym stanie, z pewnościa praktyczne info są nieaktualne, ale cała reszta przecież się wiele nie zmieniła...

Jak byś Robercie miał ochotę takowy nabyć to daj znać. ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 gru 2007, 13:49 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

1993? Trochę stary ;) chyba nieco za stary, bo przez 14 lat nie zmieniła się pewnie historia Tadż Mahal, ale np. sieć połaczeń komunikacyjnych - być może. Ale jak byś trafił 11. lub 12. edycję (2006-2007) to chętnie bym Cię wykorzystał jako pośrednika :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 06 gru 2007, 15:18 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Nowsza edycja z pewnością będzie w księgarni w Glasgow, ale że nowa będzie odpowiednio droższa. Poza tym przecież w Polsce spokojnie można kupić przewodnik po Indiach, no chyba, że jednak (co by mnie zdziwiło) byłyby z tym problemy, to daj znać, bo w weekend chyba na zakupy przedświąteczne się wybieram ;)

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 28 sty 2008, 13:53 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A więc sytuacja wygląda nastepująco: grupa indofilów urosła do niebagatelnych rozmiarów trzech osób. A to za sprawą Marcina Mydlaka, który postanowił uświetnić wyjazd własną osobą. Tenże na swej intensywnie promowanej stronie internetowej będzie publikował bliżej nieokreślone informacje związane z przygotowaniami do wyjazdu.
Plan, juz dosyć doparacowany i nieprzypadkowy, wygląda następująco:

24-25.02 Delhi
26.02 Pushkar
27.02 Jaipur
28.02 Jodhpur
29.02-1.03 Agra
2-3.03 Varanasi
4-5.03 Khajuraho
6-7.03 Pachmari i Wzgórza Mahadeo
8-9.03 Ellora i Ajanta
10-11.03 Hampi
12-14.03 Goa
15-16.03 Mumbai
17.03 Poranny wylot do Polski.

Niesprawdzone źródła donoszą, że bilety Finnairu nadal są w korzystnej cenie, więc... można się jeszcze zdecydować! :) Zbliża się ostatni moment by zdążyć z wyrobieniem wizy itp.!

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2008, 12:17 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Tak z ciekawostek - z okazji dzisiejszego "swieta" sobie porozmawialam ze swoja deweloperka z Indii i bardzo dziewczyna narzekala na zalewajaca Indie kulture amerykanska... wiec spieszcie sie zobaczyc to co jeszcze nie jest zalane :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2008, 12:52 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Im więcej czytam o tym kraju, tym bardziej zdaję sobie sprawę, jak nasze światy (tzw. Zachód vs. Subkontynent) się różnią. Podejrzewam, że ten "zalew kultury amerykańskiej", przemacerowany przez miliard Indusów, w naszych oczach nie będzie nosił już cech zachodnich, no może będzie dla nas nieco bardziej zrozumiały, niż kultura/zwyczaje nie skażone tym wpływem :)
Np. zachodnia kuchnia w wykonaniu Indusów podobno wcale nie przypomina oryginału.

I jeszcze smaczek kolejowy:
Kupując bilety z miesięcznym wyprzedzeniem, na niektórych relacjach już ich brakuje. Ale jest cały system "quotas": ogólna, dla turystów, dla kobiet i inne wyrafinowane, np. dla VIP-ów, które w razie niewykupienia są dostępne dla mas przed wyjazdem pociągu.
I dalej:
Indian Railways have a unique system: After a train becomes fully booked, a set number of places in each class are sold as 'Reservation Against Cancellation' or 'RAC'. After all RAC places have been allocated, further prospective passengers are waitlisted. When passengers cancel, people on the RAC list are promoted to places on the train, and waitlisted passengers are promoted to RAC.
Czyli system trójstopniowy:
1. posiadacz biletu,
2. lista rezerwowa,
3. oczekujący na wpisanie na listę rezerwową. :)
W agencjach sprzedających bilety można obserwować jak się "awansuje" na liście rezerwowych - w miarę zbliżania się godziny odjazdu emocje więc rosną :D

Podsumowując: jeszcze się obaczy kto kogo zaleje :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2008, 13:05 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cytuj:
Czyli system trójstopniowy:
1. posiadacz biletu,
2. lista rezerwowa,
3. oczekujący na wpisanie na listę rezerwową.

nie od dzis wiadomo, ze Indie to system kastowy. Skoro w zyciu codziennym to niby czemu nie i na kolei.

edit: ortografia

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2008, 13:09 
za wytrwałość

Od 1948 roku nie ma już w Indiach systemu kastowego. Przynajmniej oficjalnie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2008, 13:23 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Od 1948 roku nie ma już w Indiach systemu kastowego. Przynajmniej oficjalnie.

No właśnie: ustawodawstwo to jedno, a zwyczaj/memtalność z korzeniami 1500 czy 2000 lat to co innego. Gdzieś czytałem, że jak facet w ogłoszeniu matrymonialnym pisze, ze "kasta kandydatki bez znaczenia", to prawdopodobnie ma HIV-a, albo inny podobny "defekt" :)
Zresztą ten współczesny "system kastowy" rozumiem jako bardziej klanowy/rodzinny - są nasi (ziomale) i obcy, a wiadomo, że trzeba trzymać ze swoimi.

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lut 2008, 13:42 
mała złota

A propos Indii: polecam stronę

Zapraszam na stronę Klubu Podróży Jarema: http://www.jarema.waw.pl

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]