Dzisiaj jest 21 lis 2017, 12:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 paź 2008, 2:28 
duża złota
Awatar użytkownika

7 listopada 2008 wyjazd o 17-tej z Zachodniego (lub później ze Stadionu) autobusem jadącym do Kałusza (~75 PLN) bilety należy kupić wcześniej i sprawdzić czy jeszcze kursuje :]
8 listopada 2008 po przekroczeniu granicy w Rawie Ruskiej wymiana € / $ na hrywny. Dalszy przejazd do Бiлина (pomiędzy Kwasami a Rachowem) najprawdopodobniej z przesiadkami w Nadwornej i Jasini w której proponuję śniadanie w lokalnej knajpie. Wyjście z Бiлина szlakiem w kierunku WNW na grzbiet a na nim zmiana kursu na N. Jeżeli nie będzie śniegu/ mgły/burzy to plan maksimum zakłada rozbicie się blisko najwyższego wierzchołka tego pasma w dobrym punkcie widokowym. Wspólna kolacja na benzynie.
9 listopada 2008 późna pobudka np. o 8-ej. Śniadanie we własnym zakresie. Jeżeli pogoda dopisze to proponuję krótką wycieczkę na lekko i oczywiście wejście na Bliźnicę.
10 listopada 2008 późna pobudka np. o 7-ej. Przejście w kierunku szczytu Қоmея, szczegóły planu dnia do uzgodnienia na miejscu.
11 listopada 2008 pobudka np. o 6-ej, sprawne zejście do Jasini, posiłek regeneracyjny w lokalnej knajpie, przejazd do Iwano-Frankowska, duże zakupy w przydworcowych sklepach, przejazd autobusem do Warszawy (<~70 PLN)
12 listopada 2008 nocne przekraczanie granicy UE - wypakowywanie bagaży i wymarznięcie, ~6 Warszawa Zachodnia.

Liczę, że głównym punktem wyjazdu będzie podziwianie widoków z Bliźnicy. Z tego powodu zaplanowałem spędzenie w okolicy szczytu 2 nocy, mając nadzieję, że o poranku przejaśni się. Wodę i jedzenie bierzemy z dołu na 3 dni. Koszt wyjazdu 200-300zł, aktualnie opłaca się wymienić złotówki w Intraco na € lub $ i zamienić po stronie ukraińskiej na hrywny. Prawdopodobne temperatury <-10,+10>. Szansa na deszcz i mgły jest wysoka. Jeżeli będzie padał deszcz to plan nie ulega zmianie. Jeżeli prognozy pogody będą bardzo niekorzystne (duży opad śniegu) to proponuję zmienić profil wyjazdu na stacjonarny, robić krótkie wycieczki a wieczorami biesiadować. Plan jest względnie lajtowy ale w tych górach nie ma lekko – należy być przygotowanym na ciężkie warunki.

Obrazek

Obrazek

Mapa rejonu w goglu: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=48.1 ... 9&t=h&z=11

Obrazek
Rzeka w Świdowiecu parę lat po powodzi, lipiec 2003

Obrazek
Bliźnica latem

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 paź 2008, 17:52 
duża złota
Awatar użytkownika

Nastąpiła zmiana środka transportu - jedziemy samochodem. Zostały jeszcze dwa miejsca więc zapraszam. Jest szansa na wczesny wyjazd w piątek siódmego około 13-ej. Więcej informacji na pw.

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 paź 2008, 18:16 
duża brązowa

Weź trochę dolarów na łapówki zatem :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 paź 2008, 20:09 
duża złota
Awatar użytkownika

Artur pisze:
Weź trochę dolarów na łapówki zatem :)

No ba! Już przestudiowałem cenniki dostępne w sieci :] Dotychczas udało mi się nie korumpować ukraińskich organów władzy własnymi środkami. Bardzo jestem ciekaw wyniku najbliżej potyczki z tą hydrą. :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 03 lis 2008, 13:13 
duża brązowa

Mam pytanie - czy będąc współwłaścicielem samochodu wpisanym do karty pojazdu (ale nie do dowodu rejestracyjnego - nie ma na to miejsca) mogę wjechać na Ukrainę, czy potrzebuję upoważnienia notarialnie poświadczonego + przetłumaczonego? Dodam że głównym właścicielem jest moja żona. Może spotkaliście się z takim przypadkiem i możecie podać mi wykładnię pograniczników/milicjantów :)

z góry wielkie dzięki

Pete

Ps. wrrrrrr właśnie do mnie dotarło że chyba źle wydali nam dowód rejestracyjny, bez wpisania współwłaścicieli :evil:

P

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lis 2008, 15:47 
duża złota
Awatar użytkownika

PeteFijalkowski pisze:
Ps. wrrrrrr właśnie do mnie dotarło że chyba źle wydali nam dowód rejestracyjny, bez wpisania współwłaścicieli :evil:
Ciekawe :) Na granicy nie było problemu - podszedłem do okienka z dowodem rejestracyjnym samochodu którego nie byłem właścicielem i dostałem bez problemu kwit upoważniający do przejazdu przez granicę. Podczas 2 kontroli drogowych w samochodzie był właściciel pojazdu więc nic nie powiem czy tamtejsza drogówka robi jakieś problemy w temacie o który pytałeś. A Ci panowie byli sympatyczni, kontrole przebiegły szybko i co najważniejsze bez wspomagania Alexandera Hamiltona ;)

Obrazek
BBC (Bliźnica Base Camp) o poranku.

Obrazek
Wschód słońca nad Czarnohorą.

Obrazek
Pasmo Czarnohory. Od lewej: Howerla, Pietros, „Dantsish”, Turkul, Rebra, Brebeneskul, „Dzembronia”, Pop Iwan.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Widoki w nocy były jeszcze ładniejsze niż za dnia.

Obrazek
Mała Bliźnica w morzu chmur.

Obrazek
Trasa krótka a przerwy widokowe długaśne :hyhy:

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lis 2008, 16:22 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Boskie!

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lis 2008, 17:01 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Super foty! Pieknie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lis 2008, 17:19 
duża złota
Awatar użytkownika

Dziękuję:zawstydzony: :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lis 2008, 21:46 
mała złota
Awatar użytkownika

Przepiękne zdjęcia

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lis 2008, 23:01 
duża złota
Awatar użytkownika

WOW!

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lis 2008, 1:09 
duża złota
Awatar użytkownika

nie no mega, jestem naprawde pod wrazeniem!

Tytuł:
PostZamieszczono: 14 lis 2008, 14:04 
duża złota
Awatar użytkownika

Jak wam się tak to podoba to zamieszczam jeszcze dwa zdjęcia z listopada 2004, z widokiem z Pietrosa:

Obrazek
na Świdowiec,

Obrazek
po prawej na Małą Bliźnicę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]