Dzisiaj jest 21 lis 2017, 2:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 19:19 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Tak, 11.06 to dziś, więc ogłoszenie nieco późne :D, ale po pierwsze niemal do ostatniej chwili nie znaliśmy dokładnej daty wyjazdu, a po drugie, jak się okazuje, przygotowania do ważnej życiowej decyzji ;) są dosyć czasochłonne i absorbujące...

Ale gorąco zachęcamy do dołączenia na trasie, czasu przecież jeszcze dość, a zielona i tania Ukraina czeka. Z kuluarowych rozmów wynikało, że są potencjalni chętni, więc... do dzieła :)

Trasa: przejście od Przeł. Użockiej przez połoniny Pikuja, Borzawę, Krasną, Świdowiec, Czarnohorę. Sam nie wierzę, że to się uda, ale próbować warto. Dodatkowo planujemy, w środku lub po części górskiej, zwiedzić Chocim i Kamieniec Podolskie, Lwów, ew. inne zabytki Zachodniej Ukrainy.
Trasa chyba rekomendacji nie wymaga.

Kontakt z nami tylko sms-owy, ale to chyba wystarczy by się umówić na konkretny dzień w jakiejś huculskiej wiosze.

Zapraszamy! Ela i Robert

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 19:54 
za wytrwałość

Z tego co pamiętam z 2004, powinno się udać :) Wtedy Artur i kompania przeszli od Użockiej do Świdowca w dni 15, z trzema przerwy. Ja szedłem od Wołowca do Jasini, między 6 a 16 lipca.

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 20:04 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Właśnie niedawno w ramach przeszukiwania neta przeczytałem opis Waszego wyjazdu sprzed lat. Przyjemna partyzantka miejscami :)
A na morale (i na chęć kontynuowanie marszu) może wpływać choćby pogoda, na szczęście ma być niezła, z tendencją ku poprawie :)

"Moja ojczyzna jest rozprzestrzeniona, składa się z adresów w różnych krajach (...) tworzą ją setki drzwi, które wiem, jak otworzyć, autobusy, których numery pamiętam, ulice, przystanki, budki z gazetami, twarze, głosy" (R. Kapuściński, Lapidarium)

PostZamieszczono: 11 cze 2009, 21:00 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Robert pisze:
jak się okazuje, przygotowania do ważnej życiowej decyzji ;) są dosyć czasochłonne i absorbujące...

Spokojnie, spokojnie! To dopiero początek! Im bliżej daty 0 tym bardziej te przygotowania robią się absorbujące :hyhy:

"Coraz bardziej dochodzę do wniosku,że chodzi w tym wszystkim też o to,aby móc spokojnie czytać gazetę i popijać herbatę (...) bez wewnętrznego niepokoju,bez wyrzutów sumienia,że się czegoś w życiu nie zrobiło."

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 21:14 
za wytrwałość

Robert pisze:
Właśnie niedawno w ramach przeszukiwania neta przeczytałem opis Waszego wyjazdu sprzed lat. Przyjemna partyzantka miejscami :)

Ale to chyba ten z 2003 jest na stronie, tego z 2004 nie ma :) W 2003 bardzo przeszkodziła pogoda :/

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 22:18 
duża brązowa
Awatar użytkownika

W 2004 pogoda była fantastyczna. No może oprócz pamiętnej burzy na Borzawie, kiedy to wiatr o mało nie zmiótł nas do stratosfery :) Do tego ten piorunowy stroboskop ;)

Żałuję, że nie będę. Udanego wyjazdu!

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 cze 2009, 22:52 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Cagypcka pisze:
W 2004 pogoda była fantastyczna. No może oprócz pamiętnej burzy na Borzawie

Na Borżawie bez zmian - pioruny dalej waliły, choć tylko jednego wieczora. Uciekliśmy ze szczytu, ale i tak było emocjonująco :)

Tak jak podejrzewałem, na Czarnohorę ochoty już zabrakło (tydzień połonin wystarczy :]), ale za to mocno rozbudowaliśmy część miejską - "kresową".

Kurcze, relacji pewnie nie napiszę (fotorelacja Eli będzie chyba lada chwila), ale po kolejnym już pobycie stwierdzam, że Ukraina to jednak fantastyczny kraj na wakacje, a szczególnie chyba dla studentów, bo dalej baaardzo tanio, bezpiecznie, a rzeczywistość atrakcyjna i "egzotyczna" ;). Jakoś mi utkwił w pamięci widok dwóch gości w średnim wieku, dośc porządnie ubranych, spacerujacych rankiem po stacji w Zbarażu. Ramię w ramię. Z zarzuconym workiem na plecy każdy. A z każdego worka dochodził cichy kwik i pochrzakiwanie... :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 04 lip 2009, 0:27 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Nnnno. Fotorelacja tu: http://picasaweb.google.com/egorzyns/UkrainaJUN09

jak się komuś zachce, niech komentuje, dopisuje i co tam może. ja opisy może jeszcze pouzupełniam trochę, ale dziś już padam :padam: :padam:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]