Dzisiaj jest 23 lis 2017, 17:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 wrz 2010, 23:35 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Z okazji przypadajacego w tym roku jubileuszu Oddziału zapraszam w imieniu Zarządu Oddziału i swoim na rajd Warszawską Obwodnicą Turystyczną. Założenie jest proste - idziemy, pedałujemy lub w inny sposób się przemieszczamy razem, jednego dnia, wokół stolicy. Trasa WOT-u (promowana przez Oddział PTTK Warszawa Praga Południe specjalną odznaką) ma ponad 200 km. Proponujemy podzielenie jej na 13 odcinków i zrobienie 13 tras po obwodnicy. Każde Koło może wybrać co najmniej 1 odcinek trasy i go poprowadzić. Tym sposobem Oddział “okrąży” Warszawę w jeden dzień. Po ciężkim dniu będziemy wspólnie świętować zwycięstwo przy piwie i śpiewach w centrum Warszawy, przy okazji lepiej poznając koleżanek i kolegów z Oddziału.

Poniżej przebieg Obwodnicy wraz z proponowanym podziałem na odcinki. Oczywiście, można je łączyć, ten podział to moja propozycja z punktu widzenia dogodnego dojazdu. Założenie jest takie, że większe koła wezmą po 2 lub więcej odcinki - liczę więc na Tramp :) Można też rowerem - może jedna trasa piesza, druga rowerowa?

Ja na pewno poprowadzę jakąś trasę, na którą nie będzie chętnych. Jak już będzie więcej wiadomo, kto, co, gdzie, dam znać. Chętnych na prowadzenie tras proszę o kontakt na mail prywatny/PW w celu ustalenia, czy trasa jest jeszcze wolna.

Termin: 16 października 2010 (sobota)
Miejsce: Warszawska Obwodnica Turystyczna (WOT)
Przebieg trasy: tutaj
“Ześrodkowanie”: Pub w Centrum Warszawy, wieczorem po rajdzie (miejsce do ustalenia w najbliższym czasie, dodam wiadomość w tym wątku)
Główny koordynator: Tomek Dombi (kontakt: dombit [małpa] gmail [kropka] com, 601 946 856)
Prowadzący odcinki: na mapie (będę też podawał w tym wątku)

Zapraszam do zadawania pytań, na kontakty powyższe lub w tym wątku. Do zobaczenia na rajdzie lub potem na imprezie!

Tomek

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2010, 11:09 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Fajny pomysł. Przejechałem WOT w zeszłym roku na rowerze - zajęło mi to niecałe 16,5h. Obwodnica ma w sumie ok. 250 km.
Trasa mojego przejazdu dostępna jest tutaj. Można też stamtąd pobrać ślad do użytku w GPSie czy Google Maps.
Starałem się jechać cały czas szlakiem, niestety na rowerze nie jest to łatwe i kilka razu trafiła się jakaś droga/ścieżka alternatywna.
Najgorsze oznakowanie jest na odcinku Zaborów-Rokitno. Problemy są też na odcinkach Zielonka-Marki i Chotomów-Nowy Dwór. Dodatkowo w Otwocku Małym nie ma szlaku na fragmencie w okolicach DW 801 (tzn. nie ma oznakowania ani fizycznie żadnej ścieżki drogi itp.).

Pod względem rowerowym szlak ciekawy, bardzo urozmaicony i wymagający pod względem orientacyjnym i kondycyjnym (jest to szlak pieszy i przez to dosyć kręty jak na rower, co wymaga ciągłego hamowania i rozpędzania się). Najbardziej polecam odcinki w KPN (singielki obok piaszczystych dróg), i odcinek Pogorzel-Wiązowna-Rembertów (urozmaicony teren, super ścieżka nad Mienią, dużo górek niestey też dużo piachu i ).

Niestety nie będę mógł Was wesprzeć bo termin pokrywa się z Harpaganem.

Powodzenia
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2010, 11:45 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dzięki Bronku za info! Ciekawe, że startowałeś z Leoncina - czemu akurat stamtąd?

Pozwolę sobie wykorzystać Twój "ślad" przy informacjach o imprezie, jeśli nie masz nic przeciwko :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 wrz 2010, 15:58 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Oli rodzina ma tam dom po babci i spędza tam wakacje z dzieciakami - no a ja wyrwałem się na niedzielę - stąd start z Leoncina.

Ślad oczywiście do wykorzystania - jakbyś chciał to mogę przygotować i podesłać zbliżenia odcinków, na których wiem/przypuszczam, że jechałem obok szlaku. No i to jest stan tego szlaku z końca sierpnia 2009 - być moze od tamtej pory były robione jakieś prace znakarskie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 paź 2010, 23:25 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zapraszam zatem wszystkich Trampów, sympatyków oraz przyszłych sympatyków ;) na trasy trampowe!!! :D

Trasę 1. poprowadzi Młody. Trasa: Marki-Struga - Horowe Bagno - Zielonka - Rembertów PKP. Trasa ma 15 km. Zbiórka o 10.30, przystanek autobusu 738 obok Dworca Wileńskiego. Należy mieć bilet 40-minutowy (dla tych bez miesięcznego) lub 20-minutowy (z miesięcznym na 1 strefę).

Trasę 2. poprowadzę ja. Trasa: Pogorzel Warszawska PKP - Rez. Mszar Pogorzelski - Młądz - Dolina Mieni - Wiązowna. Odcinek też na 15 km. Zbiórka o 10.00 na peronie Dworca Śródmieście, bilet do Pogorzeli (dla tych z biletem na 1 strefę od Falenicy, na 2 strefę od Śródborowa)

Obydwie trasy to przyjemne spacery, akurat na 4 godziny, by potem przyjść na imprezę w pubie Pod Mosteczkiem :) tam będzie impreza integracyjna. Oficjalne rozpoczęcie o 19, "otwarcie bram" wcześniej, więc można wpaść prosto z trasy :) Można też tam coś zjeść.

http://podmosteczkiem.pl/

liczę na liczny udział Trampów! Zapraszamy! :)

Tomek

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 paź 2010, 15:35 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zapowiada się ładna pogoda!
Niezdecydowanych na sobotni spacer zachęcam!

Tytuł:
PostZamieszczono: 15 paź 2010, 20:50 
Gomar
Awatar użytkownika

nom jam bendem, by dotrzymac towarzystwa na trasie nr 1!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]