Dzisiaj jest 20 lis 2017, 19:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 gru 2010, 2:40 
Gomar
Awatar użytkownika

Zapraszamy na pierwszy klubowy wyjazd w nowym roku 2011 !!!

Nasz kochany Pan Premier zrobił nam w tym roku prezent noworoczny i zarządził 6stycznia (Trzech Króli) dniem wolnym od zajęć i od pracy.

Studentko/Studencie! Takiej okazji nie można przepuścić!
Przełóż naukę na 6stycznia i odpocznij ostatni raz przez sesją :)

Nie jesteś studentem? Nic nie szkodzi! I tak Ciebie zapraszamy :)

Jedziemy w Beskid Żywiecki i zabieramy ze sobą rakiety śnieżne. Jeśli ktoś wcześniej nie chodził w rakietach, tym bardziej powinien się z nami wybrać. Rejon obfituje w dobrze przygotowane trasy, więc nie powinno być problemu z chodzeniem w rakietach.

Kiedy jest wyjazd?
Są dwie opcje:
a) 4dniowa => 6-9 stycznia (wyjazd 5 stycznia wieczorem), organizuje Piotrek Chachaj
b) 2dniowa/weekendowa => 8-9 stycznia (wyjazd 7stycznia wieczorem), organizuje Piotrek Mucha

Weekendowy nocleg:
Ci co pojadą opcją 4dniową dołączą się do weekendowki w sobotę i razem spędzimy noc w przytulnej chatce studenckiej: Schronisko prywatne „Stara Chata” http://www.soblowka.pl/
Gospodarz życzy sobie 10zl od osoby, a w tym mamy:
a) ogrzewanie elektryczne oraz kozę
b) 1prysznic
c) 2 pokoje, akurat się zmieści do 20osob
d) kibelek-wychodek
e) studencki klimat schroniska :)

Dodatkowo za 15zl/osoby gospodarz zobowiąże się do zrobienia nam domowego obiadu :)

Rakiety:
Wypożyczamy w Warszawie. Jeżeli ktoś nie posiada kijków trekingowych, to powinien wypożyczyć komplet: rakiety + kije.
Wypożczalnie są na pewno w:
a) Multan Extreme - Regularna cena rakiet to 15zł za dobę, ale dla nas jest rabat, wiec wyjdzie mniej. Brak kijkow. Jak uzyskac rabat, prosze zgloszac sie do nas.

b) HiMountain (ul. Królewska 2) rakiety 15zł / dobę, komplet 20zł/dobę.

c) Horyzont (sa tylko w Mariensztat) 13zł/dobę, rezerwacja 40zl/para (zwrotna), brak kijkow.

Wszedzie jest kaucja w wys.100zl/para

Kto nie ma kijkow i nie jest w stanie pozyczyc ich od swoich znajomych, prosze zglosic sie do nas. Razem znajdziemy rozwiazanie :)

I proszę nie zapomnieć o ochraniaczach vel stuptutach !!!

Co mamy w planach?

Wersja weekendowa
Wystartujemy z Rajczy i pojdziemy czerwonym szlakiem na Halę Rycerzową. Zaliczymy lokalny szczyt Rycerzowa Wielka (1226 m n.p.m.) i spadniemy czarnym do schroniska.
A tam czeka na nas obiad (jak ktos wykupi :), ciepła koza, gitara i śpiewy :) no i oczywiście to co kto tam będzie miał dobrego do spożycia :]

Na niedzielę jest kilka opcji, między innymi przejście niebieskim wzdłuż granicy. Na pewno będziemy chodzić krócej niż w sobotę, gdyż w Rajczy będzie na nas czekać pizzeria :) przed odjazdem do Wwy.

Wersja czterodniowo-epicka
Nasz wyjazd zaczniemy w Zwardoniu. Pierwsze kroki skierujemy do sklepu (być może po stronie słowackiej :) ). Dalej będziemy szli wzdłuż granicy przez piękne szczyty Worka Raczańskiego z widokami na resztę Żywieckiego i Śląski. Dojdziemy do schroniska na Wielkiej Raczy (1236 m n.p.m.) gdzie spędzimy pierwszą noc. Dnia drugiego będziemy kontynuować przygodę z granicą i przez piękne hale dojdziemy do bacówki pod Rycerzową. Po drodze piękne widoki gwarantowane. Na deser czekać na nas będzie rzeczona Rycerzowa Wielka (1226 m n.p.m.). Kolejnego dnia, gdy będziemy już zaznajomieni z rakietami, będzie na nas czekał szczyt Oszust i grzbiet Beskidu Równego czyli miejsca bardzo rzadko odwiedzane przez turystów. Będzie to dzień epickiej wyprawy przez piękne góry. Na koniec dnia spadniemy do Soblówki, nad którą czeka na nas chata (jw). Dzień czwarty będzie dniem wyboru. Zobaczymy jakie będą chęci i wtedy wybierzemy odpowiedni wariant. Pierwotny plan zakłada czerwony bądź czarny szlak w kierunku Rajczy.

Dojazd:
Opcja weekendowa: piątek, 7stycznia, zbiórka 23:00 przy kasach na Wschodnim
TLK Wwa Wschodnia 23:55 – 04:40 Katowice (przesiadka na regionalne) 05:05 – 07:39 Rajcza Centrum

Opcja czterodniowa: zbiórka w środę 5 stycznia o 23:00 przy kasach na dworcu Warszawa Wschodnia. Rano dnia następnego wylądujemy w Zwardoniu. Bilety spokojnie kupimy na zbiórce.

Powrót: niedziela, 9stycznia
Rajcza Centrum 20:06 – 21:20 Bielsko Biała (przesiadka na TLK) 22:18 – 04:40 Wwa Centralna

Zapisy kończą się 4stycznia (obie opcje)
a) Piotrek Mucha, 697-304-971, muchapiotr89@gmail.com lub priv lub twarzoksiazka
b) Piotr Chachaj, pchachaj3@wp.pl 609 673 888,

Prośba o jak najszybsze zgłaszanie się!
Zgłaszając się proszę podać:
a) jak się nazywasz
b) telefon
c) czy będziesz brał(a) obiad za 15zl w sobotni wieczór czy nie.

Koszty Wyjazd jest organizowany po kosztach własnych!
Opcja 2dniowa: 130-150zł tyle przygotuj sobie na dojazd, nocleg, jedzenie etc
Opcja 4dniowa: koszt przejazdów i noclegów wyniesie ok. 140 zł (zniżka studencka na kolej i bez zniżek PTTK w schroniskach). Do tego oczywiście należy doliczyć koszty jedzenia i picia (a z tym każdy ma inaczej ;) ).

Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 19:33 przez Piotrek, łącznie zmieniany 8 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 gru 2010, 9:32 
mała srebrna
Awatar użytkownika

kurcze całe życie chciałem zostać astronautom, ale niestety mam lęk wysokości więc u mnie opcja wyjazdu odpada...

Tytuł:
PostZamieszczono: 21 gru 2010, 13:51 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zapomniałem napisać, że szczegóły opcji long już są na górze.

Co do rakiet będzie zniżka w Multanie :) Szczegóły jutro.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 gru 2010, 23:25 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Do ekipy czterodniowej - jakbyście "przekraczali" granicę w Zwardoniu to 10 minut drogi i jest tani sklep i knajpa gdzie podają przecudny syr. Wiem z autopsji - zasuwałem tam 2 tygodnie dzień w dzień:D

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2011, 22:44 
mała brązowa

Cytuj:
kurcze całe życie chciałem zostać astronautom
Cytuj:

Bartku, to ile ciebie jest? Zaraz będzie że jestem, hiperpoprawny, ale astronautom to celownik liczby mnogiej wyrazu astronauta. Tak, tak nie ma to znaczenia, wszak to tylko forum, ale nie mogłem się powstrzymać aby skomentować :P

A tak a propos to w Estonii maja 14 przypadków :hyhy: [/b][/list]

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2011, 22:45 
mała brązowa

No dobra czakam na rewanż - cytat mi nie wyszedł :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 sty 2011, 23:43 
za wytrwałość

Cyryl pisze:
Cytuj:
kurcze całe życie chciałem zostać astronautom
Cytuj:

Bartku, to ile ciebie jest? Zaraz będzie że jestem, hiperpoprawny, ale astronautom to celownik liczby mnogiej wyrazu astronauta. Tak, tak nie ma to znaczenia, wszak to tylko forum, ale nie mogłem się powstrzymać aby skomentować :P

A tak a propos to w Estonii maja 14 przypadków :hyhy: [/b][/list]

Mam godnego następcę :)

No, to czas umierać :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]