Dzisiaj jest 19 lis 2017, 23:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wyjazd w Tatry
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 15:11 
Gomar
Awatar użytkownika

Ostatnio wpadłem na pomysł,że fajnie by było nauczyć się chodzić w rakach. I tak powstała idea wyjazdu w Tatry :)

Kadra
Ela Kubajek zgodziła się poprowadzić dla nas mały kurs zimowej turystyki wysokogórskiej. Pokaże nam jak powinno się poprawnie korzystać z czekana, jak chodzić w rakach itp

Program
W programie m.in. wykład teoretyczny, nauczanie techniki poruszania się w rakach i z czekanem, wiązanie się linią no i dużo chodzenia.
A wieczorkiem biesiadowanie w schronisku na Chochołowskiej :)

Wyjazd
Wyjazd (termin, rejon) jest uzależniony od pogody w Tatrach, ale na dzień dzisiejszy jedziemy!

Wyjazd jest odbędzie się 19-20 lutego w Tatrach.

Spotykamy się 20:45 na Warszawa Zachodnia przy kasach. Pociąg mamy 21:17 i jesteśmy o 6:31 w Zakopanym. Tam łapiemy busa.

Spać będziemy na schronisku polanie Chochołowskiej. Został nam przydzielony 14-osobowy pokój więc ciasno nie będzie :) Koszt 25zł/noc.

Powrót w niedzielę TLKą o 20:00. Jesteśmy 5:25 w Wwie.

Sprzęt
Klub jest w stanie (jeśli się opłaciło składkę członkowską ;) udostępnić 2 pary raków i 2 czekany.
Chętni proszę o jak najszybsze zgłaszanie się.
Poza tym, raki i czekany można wypożyczyć m.in. w HiMountain, komplet 20zl/dobę (http://www.himountain.pl/wypozyczenie-sprzetu)

Buty o twardej podeszwie do których można przymocować raki. Pełne zimowe ubranie wysokogórskie: polar lub ciepły sweter, ciepłe spodnie, nieprzemakalne kurtka i spodnie, a także stuputy - ochraniacze zabezpieczające przed nasypywaniem się śniegu do butów. Co najmniej dwie pary rękawic (w tym nieprzemakalne), oraz ciepła czapka.
Warto zabrać sandały lub lekkie obuwie do chodzenia po schronisku. Śpiwór. Notes i długopis, czołówka, baterie zapas, lekarstwa własne, termos, kubek do picia, sztućce, rzeczy do mycia.
Mogą się przydać: okulary przeciwsłoneczne, kijki teleskopowe, krem ochronny do ust, krem przeciwsłoneczny.

Zgłoszenia, pytania
Wstępnie termin zgłoszeń upływa dnia 13lutego. Nie mniej jak, proszę o jak najszybsze zgłaszanie się! Liczba miejsc ograniczona, poniewaz mamy ograniczona kadre. Zabieramy max 10osob.
Piotr Mucha, muchapiotr89@gmail.com 697304971

Ubezpieczenie
Członkowie PTTK będą objęci ubezpieczeniem NNW. Działają też karty typu EURO<26, ISIC ale w wesji Sport (sporty ekstremalne)

Jeżeli ktoś nie zdoła wypożyczyć raków, to i tak zapraszamy na wyjazd by pochodzić zimą w Tatrach!

Jezeli ktos z doswiadczeniem bylby chetny na dolacznie do kadry to prosze dac znac. Wiecej poczatkujacych bedzie moglo wziazc w udzial w wyjezdzie.

Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 18:25 przez Piotrek, łącznie zmieniany 6 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 18:11 
mała srebrna

Ja jestem wstępnie chętny na ten wyjazd.
Nie wiem, czy moje buty nadają się do raków.
Przemku, nadają się? Mam te same LaSportiva (Thunder), które kiedyś miałeś i dosyć szybko Ci się rozwaliły. Jeśli ktoś inny też kojarzy ten model to będę wdzięczny za radę.

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 18:26 
Gomar
Awatar użytkownika

Ja mysle, ze na nasz wyjazd mozna zabrac prawie kazde buty. Po prostu wiazanie w rakach bedzie trzeba czesciej poprawiac. Przy duzej wspinaczce pewnie byloby to bardzo uciazliwe (czasem pewnie i trudne do wykonania).

No ale niech sie wypowie tez ktos inny :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 19:13 
mała brązowa
Awatar użytkownika

Jadę!

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 22:23 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Wstepnie wraz z malzonkiem sie deklaruje.

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 22:39 
mała brązowa

Jade! Super pomysł :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 22:52 
duża złota
Awatar użytkownika

Kurczę, trochę termin słaby... Czy można liczyć na drugą edycję? :>

Po takim kursie to Ararat stoi otworem :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 23:06 
Gomar
Awatar użytkownika

Mala aktualizacja opisu.
1. Kadra jak na razie sklada sie z dwoch osob, wiec rozsadna liczba uczestnikow to 10osob.

Na chwile obecna zglosilo sie 5 osob. Mamy wiec jak na razie jeszcze 4wolne miejsca

2. Moze ktos z doswiadczeniem chce dolaczyc do kadry? Bedzie nam bardzo milo.

3. Czy bedzie druga edycja? Sie zobaczy. Niech tylko wypali pogodowo pierwsza edycja, to druga bedzie mogla sie odbyc niebawem. Głownie zalezy to chyba od przychylnosci Kadry :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 sty 2011, 23:12 
duża brązowa
Awatar użytkownika

Szykuje się prawdziwa wyprawa:-) Oby tylko pogoda dopisała.

"Kurs turystyki zimowej" to stanowczo za dużo powiedziane:-) Będzie to raczej "zajawka" nt. turystyki zimowej, która być może kogoś zachęci do zapisania się na profesjonalny kurs i rozwijania swoich umiejętności w tym zakresie.

Co do raków - pewnie większość będzie od kogoś pożyczała. Jeśli nie macie sztywnych, "oblężniczych" butów górskich tylko standardowe obuwie turystyczne, to chyba najlepszym rozwiązaniem będą raki z elastycznym plastikowym koszyczkiem. Dodatkiem do raków, który może ułatwić życie (zwłaszcza, gdybyśmy trafili na odwilż w górach), są podkładki antyśniegowe. Całość wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 sty 2011, 22:47 
Gomar
Awatar użytkownika

Zgłosiły się następne 4 osoby.
Mamy więc na chwilę obecna zapisanych 10osob.

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 sty 2011, 8:50 
mała srebrna
Awatar użytkownika

Przemo szybko zareagował, więc i ja dopiszę swoje trzy grosze ;)

"Kurs" jest <b>KOLEŻEŃSKI</b>, żeby nie było wątpliwości. Żadne z nas nie jest profesjonalną kadrą, ale chętnie podzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Również dla rozwiania wątpliwości, każdy pełnoletni jest odpowiedzialny za siebie sam (o ile na razie mi wiadomo, niepełnoletnich wśród nas nie ma). Nie znaczy to, że nie będziemy (kadra - wielkie słowo) dbali o bezpieczeństwo, ale ostatecznie <b>nie możemy brać prawnej odpowiedzialności za uczestników</b>.

Postaramy się opowiedzieć, tudzież pokazać to i owo z technik i zasad zimowego chodzenia (potem przyda się np. w Alpach, nawet latem).
Wielu z was już zimą tu i tam chodziło, więc powymieniamy się doświadczeniami.

Piotrkowi dziękuję za fajowe ogłoszenie i już cieszę się z uczestników :)
(nie ukrywając, że wyjazd w Taterki i dla mnie jest atrakcją)

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lut 2011, 15:24 
mała brązowa

Hej,
Co robimy z biletami? Kupujemy grupowke? Zastanawiam sie czy nie przedluzyc wyjazdu i zostac w Krk w poniedzialek. :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lut 2011, 15:36 
Gomar
Awatar użytkownika

biletu grupowego nie kupimy bo kupuje się go na min 14dni przed odjazdem. Nie ma sensu bo i tak nie wiele się zaoszczędzi zwłaszcza, że mamy i tak 51% ulgi.

Tytuł:
PostZamieszczono: 13 lut 2011, 18:27 
duża brązowa

Piotr,

te 14 dni to teoria, tak naprawdę praktyka jest zależna od osób w np centrum IC w danym mieście. W październiku 2010 składałem wniosek 6 dni przed planowanym wyjazdem, nie było żadnego problemu.

Problem robili wcześniej, że nie miałem PIECZĄTKI na wniosku. No to postawiłem swoją "Exlibris" i było ok :rotfl:

pozdrawiam, Pete

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]