Dzisiaj jest 19 lis 2017, 23:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 sty 2007, 9:42 
popularna
Awatar użytkownika

Cześć i czołem!

Na razie z trzema niewiastami jestem umówiony na jurzejsze czyli niedzielne nartkowanie po lasach (byłego) poligonu wojskowego między Rembertowem, Ossowem i Sulejówkiem.

Biegać to raczej nie będziemy, tylko się przebijać przez dziewiczy śnieg.

Jakby ktoś się chciał przyłączyć, to zapraszam.

Zbiórka o godzinie 8:11 na peronie stacji PKP Warszawa Rembertów. Kończymy we wczesnych godzinach popołudniowych (np. około 13:30), choć będą oczywiście możliwości indywiadualnego skrócenia bądź wydłużenia trasy.

Prawdopodobnie będzie możliwość podwiezienia samochodem z okolic Ursynowa. Dojazd autobusami ZTM też bardzo dobry. Do powrotu zapewne użyjemy Kolei Mazowieckich.

Namiary na mnie: email:guf@kajak.org.pl, tel: 698823018, skype:tomasztoczyski.

Tytuł:
PostZamieszczono: 27 sty 2007, 13:37 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

To ja pozwole sobie skorzystac z wątku i zareklamować moje okolice pod względem biegówkowym - cytuje za naszym regionalnym tygodnikiem "Linia Otwocka":

Z linii otwockiej:

Dla nart zjazdowych zostają nieśmiertelny Meran i stoki w Warszawie.Nic lepszego w okolicy nie wymyślono. Stok na Łysej Górze jest zupełnie opanowany przez dzieci na sankach. Zawsze tam zgrzyta piach i wystają korzenie. Odpada. Najbliżej do prawdziwego wyciągu mamy w Kazimierzu Dolnym (120 km). Inna sprawa to narciarze biegowi. Tu możliwości są niemal nieograniczone. Ze swojego długoletniego doświadczenia polecam cały „masyw" Meranu - poza głównym stokiem. Na długie bieganie lepsze są dowolne trasy wokół i na Łysej Górze - spotkamy tu wydmy i brzozy, krajobraz tundrowy jak w Finlandii. Biega tu nieco ludzi z Otwocka i Warszawy. Dla bardziej ambitnych narciarzy polecam świetną trasę wokół Ponurzycy. Można postawić samochód koło budynku dawnej szkoły i skierować deski na południe, do szlaku zielonego, i jechać nim cały czas aż do miejsca, gdzie stała leśniczówka Czarci Dół i dalej, szlakiem żółtym, w stronę Reguta. Wracamy szlakiem niebieskim. Jest to marszruta szalenie ciekawa, bardzo zróżnicowana. Na trasie dużo panoram, nawet na Warszawę i Czersk. Dużo wysokich wydm, lasów, malownicze dolinki rzecze i najładniejsza wieś. Szlak palce lizać. Innym wariantem jest jazda z
Lasku do Dąbrówki, potem przez bunkry grzbietem wysokich wydm w stronę Okołów, i dalej, szlakiem zielonym, na Śródborów. Ostatnio walory krajobrazowe trasy poprawili leśnicy, bo... wycięli sporo drzew. Wśród koneserów za najlepszy szlak dla narciarzy uznano tzw. „Piaszczystą perć", czyli łańcuch wysokich wydm (ekstrapanoramy na Warszawę) z Międzylesia aż do Józefowa, zwany najatrakcyjniejszym podwarszawskim szlakiem narciarskim. Percią biegnie szlak żółty, liczy 23 km. Jeśli to za długo, można dojść do niego wariantami z Miedzeszyna, Falenicy albo Michalin

Tytuł:
PostZamieszczono: 29 sty 2007, 23:17 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Przekonałaś mnie!

Wobec tego wraz z Michałem Wojciechowskim zapraszam we środę na bieg po Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Spotkajmy się w pociągu odjeżdżającym z Zachodniej o 9:15 (KM 1225). Wstępny plan to polecana w poprzednim poście traska z Międzylesia do Józefowa, aczkolwiek możliwości jest więcej i w pociągu podejmiemy decyzję. Powrót jakoś na obiad, koszt to bilet powrotny na odcinku Józefów-Falenica (2,40 normalny), dalej zaś działa WKM. Chętnych proszę o wpis na forum, kontakt mejlowy lub tel. 691-652-334.

Osateczne potwierdzenie co do wyjazdu zamieszczę jutro (wtorek) ok. 21, po obejrzeniu prognozy i wykluczeniu możliwości ewentualnej odwilży.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 10:28 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Bardzo sluszna decyzja !!! Ja w niedziele po raz pierwszy w zyciu wybralam sie na biegowki, w okolice Lysej Gory (rzekomo opanowanej przez saneczkarzy, widzielismy jednego dzieciaka). Trasy byly przetarte, bo ktos juz przed nami biegal wiec jezdzilo sie rewelacyjnie. Podejrzewam, ze o ile pogoda nie narozrabiala, to w okolicach Michalina tez bedzie podobnie, bo wiem ze ludzie tam biegaja.

Co wiecej, nawet moi rodzice przekonali sie do tego sportu i w niedzielie i wczoraj sobie biegali niedaleko domu !! Ja przy nich to dopiero geriatryk !!

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 12:20 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Magda pisze:
Najbliżej do prawdziwego wyciągu mamy w Kazimierzu Dolnym (120 km).

To gazetka mówi nieprawdę, bo do Rąblowa albo Celejowa jest jednak bliżej. I tak właściwie to właśnie w Rąblowie wyciąg jest największy w okolicy.

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 17:59 
mała złota
Awatar użytkownika

Hej

A jest możliwość wypożyczenia sprzętu? Nigdy nie byłem, a chciałbym się nauczyć jeździć na biegówkach :)

pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 20:34 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Wobec przewidywanych opadow deszczu i odwilzy srodowe bieganie nie odbedzie sie

Natomiast odnośnie pytania o możliwość wypożyczenia biegówek, na tyle na ile mi wiadomo w Warszawie nie ma żadnej wypożyczalni takiego sprzętu, niestety.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 20:44 
Gomar
Awatar użytkownika

Jest w Powsinie, ale wybór tam tragiczny (jedna para butów 45 :)) i dojazd też. Sprzęt się sypie.

Byliśmy kiedyś z MB i Januszem pobiegać, ale byliśmy skazani na spacer po Lesie Kabackim :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 21:01 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

A rzeczywiście! Kiedyś co prawda czytałem, że poinwestowali w sprzęt, więc może coś się od od tego czasu zmieniło... Też tam kiedyś pare lat temu korzystałem z walentynkowej promocji 2*5PLN (może i w tym roku będzie!), ale sprzęt pozostawiał wiele do życzenia.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 21:33 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jest tez w Falenicy, przy kosciele. Czynny we wtorki od 18:45 albo do uzgodnienia na telefon, wypozycza sie na tydzien. Jak rodzenstwo wroci do domu to podam numer telefonu do kolesia.
Placilismy 15 zl za wypozyczenie nart+kijki+buty od niedzieli do wtorku.
Tyle,ze wybor tez tragiczny, mi sie chociaz Polsporty trafily ale rodzenstwu Belarrusia :kwasny: Ale tak, zeby se sprobowac to mysle ze warto.

Tytuł:
PostZamieszczono: 30 sty 2007, 21:49 
mała złota
Awatar użytkownika

Jak wybór tragiczny to butów na rozmiar 48 pewnie nie posiadają...

pozdrawiam

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2007, 2:24 
popularna
Awatar użytkownika

Jest wypożyczalnia w na Nowowiejskiej 5 (rzut beretem od Metro Politechnika)
- mały sklepik Sport-Service. Sprzęt czeski, całkiem przyzwoity jak na wypożyczalnie. Cena 25zł/dzień (ale to była cena z weekendu, w powszedni może taniej).

Namiar: pan Lech Holeszowski. tel. (022) 825 3106
http://www.sport-service.com.pl/rent.php
(w tej chwili mi ten link nie chodzi, ale kilka dni temu chodził)

A w ogóle to sprzęt warto sobie kupić - w Podróżniku jest duży wybór i ceny niewygórowane - za 500zł można nabyć nowy komplet (narty+wiązania+buty+kijki) - mi taki komplet wystarcza.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2007, 11:23 
duża srebrna

To podzielcie sie, jakie narty macie, bo jak poszlam do Podroznika, to dostalam do wyboru cztery rodzaje (nie mowiac juz o roznych firmach) i troche zglupialam.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2007, 15:54 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

guf pisze:
Jest wypożyczalnia w na Nowowiejskiej 5 (rzut beretem od Metro Politechnika)

A to bardzo dobra wiadomość! Kiedyś chyba z pół internetu przeszukałem w poszukiwaniu takiej wypożyczalni i namierzyłem może ze 3 w całym kraju. Wygląda więc na to, że przy robieniu dalszych wyjazdów nie jesteśmy skazani wyłącznie na Jakuszyce.[/url]

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lut 2007, 1:04 
mała brązowa

namche pisze:
Jest w Powsinie, ale wybór tam tragiczny (jedna para butów 45 :)) i dojazd też. Sprzęt się sypie.

Byliśmy kiedyś z MB i Januszem pobiegać, ale byliśmy skazani na spacer po Lesie Kabackim :)

Witam,

Kupilem NOWE buty do sstemu NN75mm za 64pln w podrozniku
(120pln normalna cena, dostalem bon 50pln za napisanie artykulu
o wycieczce na ich forum, a mozna tez dostac 50pln bon za rejestracje
na warsawski).Narty z kijkami i wiazaniami na allegro mozna kupic za 40pln czesto i to nawet w Wawie(swoje kupilem za 70).

Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]