Dzisiaj jest 22 lis 2017, 20:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Narty wszelakie
PostZamieszczono: 29 sty 2007, 13:23 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Planuje się wyjazd narciarski w dniach 4(5)-9(10).02.

Miejsce jeszcze dokładnie nie znane, gdyż wybór zapadnie w połowie tego tygodnia (śnieg). Możliwa ekskursja na Słowacje.

Typ nart: wszelaki.

Dalsze szczegóły już wkrótce.

pozdr

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2007, 22:43 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Dzwoniłem przed chwilą do schroniska w Wielkiej Raczy z pytaniem, czy mają miejsca w podanym przez Młodego terminie i okazało się, że mają.

Wobec tego i z braku innych propozycji wrzucam do rozważenia tę kandydaturę, testowaną przeze mnie 2 lata temu, kiedy to kilkunastoosobową grupą (w składzie z dwiema naszymi TRAMPowymi emigrantkami: Emilką i Magdą) pojechaliśmy na 5 dni na Słowację. A właściwie 5 razy byliśmy na Słowacji ;) Wyjazd w moim obiektywnym przekonaniu był udany i wspaniale optymalizował relację jakość*wrażenia/cena, więc mimo iż niechętnie jeżdże w te same miejsca, daję pod publiczną rozwagę co następuje:

Wyjazd 5 lub 6 rano do Rajczy, popoludniowo-wieczorowe podejscie z betami po ciemku na szczyt (przed dwoma laty mieliśmy konia z sańmi wynajętego do wwozu plecaków i nart) tam nocowanie w pięknie położonym schronisku PTTK za niecałe 20 zeta, rankami popołudniowe zjazdy 2km i 200m. różnicy poziomy grzbietem do górnej stacji wyciągów ośrodka
http://www.velkaraca.sk/, tam białe szaleństwo, o zachodzie słońca 0,5-h powroty tą samą trasą na piechotę na polską stronę, a wieczorami siedzenie przy gorącej herbatce i patrzenie jak wiatr hula za oknem.

Pytanie, czy w ogóle są jacyś chętni na narty zjazdowe w klubie. Proszę o szybkie posty, bowiem powiedziałem gościowi, że jutro oddzwonię.

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2007, 23:11 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

a kiedy chciałbyś wyjeżdżać?
Bo gdyby w środę to bym się szybko zastanawiał

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 sty 2007, 23:32 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Rzuciłem przez telefon terminy zaproponowane przez Młodego, czyli wtedy kiedy wszyscy mamy ferie, ale podejrzewam, że jest pewna możliwość zmian.

Niedziela rano? Poniedziałek rano? Mi obojętne.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lut 2007, 0:11 
duża srebrna
Awatar użytkownika

To ja i Młody bardzo chętnie. Mam urlop 5-9 lutego, więc najchętniej pojechałbym w niedzielę rano. Zastanawiam się tylko, czy jechać pociągiem, czy blachosmrodem. Za pierwszym rozwiązaniem przemawia komfort psychiczny, za drugim komfort każdego innego rodzaju oraz fakt, że na sobotę muszę być w Stalowej Woli.

Tak czy owak jedziemy. Zatem rezerwuj!

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lut 2007, 0:54 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja od niedzieli jestem wolny.

Tytuł:
PostZamieszczono: 01 lut 2007, 23:45 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

No dobra, zarezerwowałem 5 nocek od 4 do 9 lutego dla 5 osób, do jutra też kolega ma się zadeklarować, ale na razie go nie liczę.

Proponuję zatem jutro ustalić, jakimi środkami transportu jedziemy. Pociągiem - jeśli nie chcemy przybulić podwójnie za ekspres - trzeba wyjechać o 8:23 i po przesiadce w BB o 16:52 jesteśmy w Rajczy Centrum. Z tamtąd jeszcze trzeba by busem podjechać kilka kilometrów a następnie 2-3 godziny drałować 500 metrów w górę z latarkami. Samochodem więc rzeczywiście byłoby nieco wygodniej, ale trzeba by się wówczas jakoś sensownie podzielić, bo i tak wszyscy się nie pomieścimy.

Złe natomiast wieści mam z ośrodka narciarskiego, gdzie podniesiono ceny w stosunku do poprzedniego sezonu - być może chcą sobie zrekompensować późną zimę :kwasny: - i karnet 4-dniowy kosztuje już 2490 SK, a 5-dniowy 3110SK. Co więcej, z tego co czytam EURO26 już nie uprawnia do zniżki na karnetach wielodniowych. :zly: No ale cóż, narty kosztują... Ważne, by pieniądze wymienić jeszcze w Warszawie, bo tam to będzie lipa, no chyba że ktoś euro weźmie, ponoć też honorują.

Tytuł:
PostZamieszczono: 02 lut 2007, 10:12 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Ostatecznie jadę blachosmrodem. Przynajmniej mam pewność, że ogrzewanie będzie w nim działać :) Tradycyjnie mam 3 wolne miejsca. Więc jeśli osób ma być 5, to ktoś niestety musi dojechać w inny sposób (część rzeczy mogę temu komuś zabrać). Z uwagi na ograniczoną przestrzeń bagażową w moim bolidzie uprzejmie proszę o rozważne i przemyślane spakowanie się :) [/code]

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lut 2007, 9:21 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja chciałem tylko napisać, że było SUPER! Wyjazd choć wydawałoby się zupełnie nie "trampowy" był w zasadzie całkiem "trampowy" - takich fekaliad i ŁP by się nie powstydził :D
Szacun dla Edmundowego bolidu który zawiózł nas na koniec drogi - dosłownie :) No i wszyskim uczestnikom za wesołe towarzystwo, Zacnie było :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lut 2007, 19:12 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Wyjazd był naprawdę spoko loko luz i spontan, tak że nawet zastanawiam się, czy nie warto było zostać dłużej. Czekam z niecierpliwością na zdjęcia Młodego i relację Edmunda ze studniówki ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 lut 2007, 22:33 
III norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Zacnie było.
Zdjęcia: http://gomarfoto.com/thumbnails.php?album=21

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2007, 0:09 
mała złota

Ładnie to tak wkurzać biednych ludzi co muszą siedzieć w domu ze świeżą dziurą w nodze? :wstyd:

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2007, 12:14 
duża złota
Awatar użytkownika

Jarek pisze:
Ładnie to tak wkurzać biednych ludzi co muszą siedzieć w domu ze świeżą dziurą w nodze? :wstyd:

Jarek co ty sobie tak ciagle te nogi uszkadzasz???

A co do wyjazdu, zdjecia mile tylko czemu tak malo ze stoku??? W ogole napiszcie jak sama gora (trasy, tloki, ceny) i czyzbyscie robili jakies wlasne trasy, bo kilka zdjec jak "spacerujecie" z nartami na plecach wzbudzilo moja ciekawosc :|

I jak sie spisal geriatrowoz na tak dlugiej wyprawie i w takich warunkach Edmundzie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2007, 12:35 
mała złota

To nie było nowe uszkodzenie tylko kolejny serwis po zeszłorocznym (tym razem udo). Ale jeszcze tylko jedna operacja i już nie będę dzwonił w bramkach :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 11 lut 2007, 13:08 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Odpowiadając na pytanie Przemka: Zdjęć ze stoku mało, bowiem po pierwsze pogoda średnio dopisywała (chmury i deszcz/śnieg), a po drugie jeżdżenie z aparatem u boku do najprzyjemniejszych nie należy. Traski jakie są widać na http://www.velkaraca.sk/intermap/map.html i mimo zamknięcia 3 i 9 było gdzie jeździć. Trochę narzekaliśmy na stan przygotowania niektórych stoków, które najwyraźniej rewitalizowane ;) są w piątki przed weekendowym najazdem Polaków. W Lalikach i Magursce (po lewej) w kolejkach praktycznie się nie stało, w obleganym wyciągu na Dedovce już tak ale jeszcze znośnie. Jako że jeździliśmy w ciągu tygodnia, ludzi było znacznie mniej niż w soboty i niedziele, a po porannych opadach deszczu i śniegu w piątek ośrodek się zupełnie wyludnił. Ceny niestety do najniższych nie należą, tak jak wspomniałem 5-dniowy karnet kosztuje 3110, a Euro<26 można się co najwyżej podetrzeć.

Alternatywna traska polegała na nocnym podejściu a potem dziennym zejściu z betami do schroniska na Wielkiej Raczy, jako że Edmundowy geriatowóz musiał zostać u podnóża góry 500 m. niżej. Namawiałem chłopaków, by w powrotną drogę zjechali sobie żółtym szlakiem na dół, ale jak widać na zdjęciach, okazali się miękkimi pytami i schodzili pieszo ;)

Geriatowóz w tamtą stronę spisywał się całkiem wporzo, chociaż mimo braku Młodego (dosiadł się w Katosach) już na Wiolinowej zaliczał podwoziem każdego leżącego policjanta :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]