Dzisiaj jest 20 lis 2017, 19:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 kwie 2007, 16:22 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Po Jacku D. i ja zrobię wyłom w tradycji przejściowo-majowej (a co, nie mogę?) i zaproszę na Długi Weekend Majowy w Rumunii:

Do przejścia jest jedno z piękniejszych i 3. najwyższe pasmo Rumunii: Retezat oraz pobliskie zupełnie już dzikie Muntii Godeanului. Oba grubo przekraczają 2000 m.n.p.m. wobec czego należy się spodziewać świetnych warunków narciarskich oraz chodzenia przez większą część dnia w topniejącym śniegu. Wiosny na grzbiecie w każdym razie nie uświadczymy, co innego w dolinach. Spanie w namiotach (mam nadzieję, że nie na śniegu), gotowanie na gazie ew. ogniskach o ile będzie drewno, a prowiant na całość trasy górskiej (ok. 7 dni) bierzemy z Warszawy.

Wyjazd z Warszawy Wschodniej: piątek, 27 kwietnia, godz. 16:33

Jedziemy pośpiechem do Krakowa, gdzie wieczorem wsiadamy w bezpośredni pociąg do Bukaresztu, kolejnego dnia w południe wysiadamy w Aradzie, skąd albo robimy pętlę Deva-Hunedoara-M. Retezat-M. Godeanului-Timisoara-Deva albo analogiczną w drugą stroną.

Powrót do Warszawy: poniedziałek, 7 maja, godz. 11:06 (ew. jest IC na 8:45)

Koszt:
Warszawa-Muszyna-Warszawa 35 zł (stud) * 2 = 70 zł
Muszyna-Arad-Muszyna (grupowy 50% zniżki TCV) = 210 zł
Arad-miasta i góry Rumuńskie-Arad = ok 70 zł

Prowiant, gaz i inne wydatki pewnie domkną kwotę do 500 zł. Do tego warto zainwestować w sprzęt (ciepły śpiwór, stuptuty, kijki), bo tam na prawdę będzie zima.

Przewidywana liczba osób: 6-10

Proszę w miarę szybko się zgłaszać, bowiem wbrew pozorom weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, a bilety trzeba by wcześniej kupić.

Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 kwie 2007, 14:19 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Wszystkich zainteresowanych uprzejmię informuję, że zbieram po 300 zeta na kupno biletów w poniedziałek. Jak ktoś nie ma możliwości osobistego wręczenia zaliczki, proszę o kontakt mailowy lub inny.

W górach jeszcze zima, o czym świadczą nieliczne czynne jeszcze kamerki: http://www.ski-in-romania.com/webcams.php

Tytuł:
PostZamieszczono: 24 kwie 2007, 18:54 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

1. jedzie nas ostatecznie 8 osób (Natalia, Łukasz, Tomek, Tomyś, Marysia K, Michał W, Sosek i ja)

2. bilet grupowy po ciężkich bojach został już zakupiony

3. co do żarcia ostatecznie dzielimy się parami, ale chyba tego nie muszę pisać, bo wszyscy już wiedzą :) Sugeruję zapoznać się ze stronami: http://www.tramp.waw.pl/poradnik/kuchnia/ oraz http://www.klub-karpacki.org/prowiant.html.

4. śnieg ostro topnieje, chociaż na górze nadal jest go sporo. W nocy pewnie będzie tzw. piździawica, natomiast za dnia nie wykluczone, że będziemy się smażyć na śniegu. W tym celu radzę zabrać krem do opalania, nakrycie głowy, oraz okularki przeciwsłoneczne co by się od śniegu oczy nie męczyły.

5. pociąg z Olsztyna przyjeżdża o 16:19 na Warszawę Wschodnią. Pewnie z tłumem ludzi. Spotkajmy się więc krótko po 16 w hali głównej. Z Centralnej odjeżdża o 16:45, ale jeżeli ktoś woli tam się dołączyć, to po pierwsze, niech o tym poinformuje mnie lub kogoś innego, a po drugie niech nie liczy na gwarancję miejsca siedzącego. Bilety na odcinek Warszawa-Muszyna kupię ja.

6. kasa. Z 300 złotych co mi je daliście: 207 poszło na bilet m-nar, 35 pójdzie na bilety do Muszyny, 3 na wspólne jedzenie, resztę zatrzymam na bilety powrótne na odcinek Poslki. Z tym, że pozostała kwota nie wystarczy na "upgrade" pospiechu do ICka. W Rumunii, jak już rozmienimy dolary i euro zbiorę też równowartość ok 100 złotych, która powinna na transport wystarczyć.

7. nie wykupujemy żadnego ubezpieczenia, tak więc za KL, NWW. OC każdy troszczy się sam. Ja biorę EURO26, jeśli ktoś ma to też EKUZa niech weźmie...

Ostatnio zmieniony 25 kwie 2007, 23:25 przez Jaco, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 25 kwie 2007, 22:06 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

^^

Tytuł:
PostZamieszczono: 26 kwie 2007, 22:50 
duża złota
Awatar użytkownika

Obrazek
wiosna w Retezacie 9.05.2004