Dzisiaj jest 23 lis 2017, 1:46

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Czy był(a)byś chętna na taki wyjazd?
Czas głosowania minął 08 gru 2005, 13:15
No ba, z Tobą zawsze! 36%  36%  [ 5 ]
Pewnie, że tak! 14%  14%  [ 2 ]
Spieprzaj, wolę Góry Pieprzowe 21%  21%  [ 3 ]
Pogrzało Cię z tą ankietą? 29%  29%  [ 4 ]
Liczba głosów : 14
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 13:11 
za wytrwałość

Hej,

Planuję (ba, wręcz jestem zdecydowany pojechać) w te nieznane, acz kuszące okolice w drugi weekend grudnia (10-11). Podobno coś się zmieniło z poligonem - tzn. pozmieniali szlaki i więcej terenu jest dostępne - a dojazd i powrót są lepsze niż niekiedy z polskich górek. Będzie to też miłe oblewanie mojej obrony, która jest 8.12 :D

Plan jest taki, że jedziemy pośpieszną "Jadwigą" do Krakowa (16:30-21:19) - dla ewentualnych pracujących i bogatych można rzecz jasna dojechać Ex po robocie ;) i tam przesiadamy się w Cracovię i jedziemy do Prešova, w ktorym lądujemy o 4:19. Tam jest skomunikowany pociąg osobowy do Humennégo, a stamtąd do Sniny, na trasie tego ostatniego będziemy wysiadali (ok. 7 rano).

Spanie w którymś ze schronisk, są tam w okolicach takiego jeziorka, tego jeszcze nie obczajałem, ale na pewno coś się znajdzie ;)

Powrót: tu mam niespodziewanie dwie opcje:

a) Michalovce 18:38 - Košice 20:20 p, 22:49 o (nowy rozkład) - dalej klasycznie CRACOVIA do Krakowa i do domu (dla niepracujących i tych, którym nie zależy na szkole w pn. rano)

b) Michalovce 18:38 - Čadca 0:38 (poc. posp. LABOREC) i tam w Nadražnej Reštauracii oczekiwanie na "Batorego" - wariant droższy ale pozwalający znaleźć się w Wawie rano.

Jeśli będzie 6 osób lub więcej, mamy grupowy na Słowacji (1 osoba płaci pełny a reszta 50%), co może nie wyjść znów tak drogo, więc opcja jest do rozważenia i taka.

Wstępnie decydował się już Tomek, ale z otwartymi ramionami przyjmę więcej osób :D (wszakże do 10 z uwagi na możliwe problemy z kwaterami...)

Aha, atrakcje poza górami to rzecz jasna słowackie knajpy, zapadłe wiochy z Cyganami, no i rzecz nie do pogardzenia - MOJE TOWARZYSTWO :D

pozdro600 :)

jd

PS. Oczywiscie wyjazd jest sciepowy. 6 osob wydatnie zmniejszy nam koszty podrozowania po kraju Sasiadow (o polowe niemalze :) ), w takim wypadku koszt bedzie niewiele wyzszy od standardowego wyjazdu weekendowego do nas w gory (o jakies 30-50 zl).

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 13:24 
mała złota

Ciekawy pomysł...
Jak mi nic nie wypadnie to bardzo chętnie :wink:

PS: A czy to jeziorko się czasem Morskie Oko nie nazywa?

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 14:16 
duża złota
Awatar użytkownika

zgłaszam sie na ochotnika:) a z roboty to sie zwolnie z godzine - przeciez nie pojade expresem bez studenckiej znizki - pogrzalo Cie chyba:)

PostZamieszczono: 17 lis 2005, 14:25 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
Wstępnie decydował się już Tomek, ale z otwartymi ramionami przyjmę więcej osób :D (wszakże do 10 z uwagi na możliwe problemy z kwaterami...)

Jeśli nic mi nie wypadnie, to na pewno pojadę. Ale to jeszcze miesiąc, i myślę, że wszyscy tak mają :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 14:37 
mała złota

Tak sobie troszkę poskakałem po necie po Vihorlacie, z noclegami jest dość zabawnie, bo w samych górach tam nie ma chyba nic, za to dużo jest niedaleko, przy Zemplinskej Siravie. No cóż, kombinujcie...

Tak na marginesie: czy ktoś gdzieś ma mapę Vihorlatu? Chętnie bym zerknął...

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 14:46 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Ja posiadam mapę VKU Harmanec - kupiłem kilka lat temu na Słowacji i jeszcze nie wykorzystałem :(

pzdr
Bronek

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 18:12 
za wytrwałość

Jest w klubie, a w zasadzie u mnie :D
Chaty i ubytovnie na miejscu sa, tylko w necie nie ma, trzeba ich jakos obczaic. Bede kombinowac :)

a tymczasem serdecznie zapraszam - bez granicy wieku i takich tam :D Tylko z gory zapowiadam limit max 10 osob :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 19:13 
za wytrwałość

O, nocleg znalazlem juz. 33-miejscowa chata Morské Oko, tuż pod Sninskym Kameniem, lozko (pokoje 2-os.) kosztuje 240 Sk, czyli 25 zl, taniej nie ma, a to w sercu dostepnej czesci gor jest. Napisze zaraz do nich maila, jak tam z rezerwacja, czy trzeba i tak dalej. Umywalka jest w pokoju, jest kuchnia i lazienki z ciepla woda.

Bilety orientacyjnie (kolejowe) zakosztuja:

Warszawa - Muszyna: ok.32 PLN.
Muszyna - Plaveč 5 PLN
Plaveč - Snina 200Sk (taryfa normalna, 116 Sk ulgowa)
Michalovce - Skalite Serafinov 420 Sk (taryfa normalna, 270 Sk ulgowa)
Zwardoń - Warszawa 30 PLN

Czyli w sumie na podróże pójdzie 62 PLN plus 620 Sk (w wariancie "ulgowym" 400 Sk) czyli zasadniczo ok. 130/110 zł. Do tego 25 nocleg i to co przejemy/przepijemy - w 200, max 250 zł (bez ulg plus dużo picia ;) ) powinno się zamknąć. Jakby tak dobrze spojrzeć, to przy wyjeździe weekendowym o koszcie "orientacyjnym" 100 PLN wydaje się tak naprawdę za 150-180, czyli nie jest tak źle.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 19:37 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

czyli na pewno wracasz Batorym? Ja bym jednak wrócił Cracovią - raz że taniej, dwa że wygodniej. Na Płaszowie przesiadka w Jadwigę, trzeba zająć przedział w 1. wagonie, i można spać do Warszawy - ja zazwyczaj tak robię, jeszcze blokuję drzwi, i jestem sam aż do Warszawy (pociąg ten jest mało oblegany). Można się nieźle wyspać :P no i przy okazji ok. 20 zeta zaoszczędzić (bilet Michalovce-Plavec kosztuje 190 SKK), chyba że będzie na grupę. Wtedy tylko wygodniej.

Tytuł:
PostZamieszczono: 17 lis 2005, 19:58 
za wytrwałość

Hm... mysle, ze trzeba podac obie mozliwosci, ja chcialbym i moge Cracovia, ale co bedzie jesli pojedzie z nami jedna osoba pracujaca? Bo dwie sobie poradza, ale jedna?

Poza tym przy 6 osobach oszczednosc jest rzedu 15 zl... jak juz zauwazyles :]

<edit> licze bardziej na starszych (III rok i w gore) lub pierwszorocznych trampow - wszystko wskazuje, ze II rok bedzie mial w piatek wieczorem egzamin ze statystyki :/

<drugi edit> nie wiadomo czy w nowym rozkladzie Jadwige zostawia do Wawy, mam obawy ze nie...

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2005, 0:39 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

"Jadwiga" jest jednym z moich ukochanych pociągów, ostatnim obok "Sztygara" bezpośrednim połączeniem Lublina z Krakowem, więc na pewno zostanie w nowym rozkładzie ;) i raczej nie przypuszczam, żeby obcięli nagle jej część "warszawską".

ŁP

Ludzkość to kupa zwierząt pełzających po gównie, a ja zakochałem się w samochodzie. M. Hłasko

CHARLES BARKLEY WANT TO MEETS YOU!!!

Tytuł:
PostZamieszczono: 18 lis 2005, 2:08 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

jd23151 pisze:
H II rok bedzie mial w piatek wieczorem egzamin ze statystyki :/.

Wszystko zalezy jak wieczorem,jak przed 17 to sie lapie. Zreszta,jak obleje kolo jutro (co jest calkiem prawdopodobne) to nic nie stoi na przeszkodzie

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 lis 2005, 1:48 
Gomar
Awatar użytkownika

marciniusz pisze:
Zreszta,jak obleje kolo jutro (co jest calkiem prawdopodobne) to nic nie stoi na przeszkodzie

Chyba już nic nie stoi nam na przeszkodzie, Marcinie... ;) Chyba tylko Łukasz po tym kole powiedział, że jest zadowolony :(

Tytuł:
PostZamieszczono: 19 lis 2005, 2:32 
Miss Skryba
Awatar użytkownika

no chyba nie...

Polskie Stowarzyszenie Korozyjne (Polish Corrosion Society) jest organizacją pozarządową, której misją jest - podobnie jak wielu innych tego rodzaju stowarzyszeń na świecie - zabezpieczenie ludzi, majątku i środowiska przed szkodliwymi skutkami korozji.
Obrazek

Tytuł:
PostZamieszczono: 23 lis 2005, 11:52 
za wytrwałość

Mała zmiana - ponieważ wszystko wskazuje na to, że może być 6 osób, to pewnie pojedziemy tak, żeby być w Wawie na rano :)

Nie wiem jak będzie w nowym rozkładzie ale jako dupochron można jeszcze rozważyc jazdę pospiesznym "Chopinem" - od tego sezonu maja mu dodac wagony z miejscami do siedzenia, nie same sypialne :)

No i czekamy raczej w Żylinie, nie w Czadcy.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]