Dzisiaj jest 21 lis 2017, 12:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 31 mar 2008, 18:37 
Gomar
Awatar użytkownika

Zapraszam na być może ostatni w tym roku wyjazd skitourowy w Tatry, gdzie aktualnie leży 170 cm śniegu. W planie trasy na początkujących i chcących spróbować czegoś trudniejszego.

Uczestnicy: wstępnie zadeklarowani: Dylu, MW, Makaron, Aliosza, Jaco (?), Przemek A. (?), ja. Przy dwóch samochodach mamy jeszcze 1 miejsce, przy trzech: pięć miejsc.

Dojazd samochodami, wyjazd w sobotę około 3:00. Michał W. i (prawdopodobnie) Przemek dysponują w sumie 8 miejscami. Ew. jeśli pojedzie Jaco, możemy jechać nawet w 12 osób.

Koszt: 90 zł wypożyczenie sprzętu (narty, foki, buty); 25 zł nocleg, ~50 zł paliwo + winietka autostradowa, 5 zł zrzuta na parking strzeżony.

Nocleg: w schronisku na Hali Gąsienicowej.

Sobota: wypożyczenie nart w TatraTrade około 8:30, podejście przez Myślenickie Turnie do Doliny Goryczkowej, wciągnięcie na Kasprowy Wierch. 2-3 szkoleniowe zjazdy na Beskidzie, zjazd z Przełęczy Liliowe, w zależności od nawisu wycieczka na Skrajną lub Pośrednią Turnię. Na koniec dnia ew. zjazd z Przeł. Karb: zaawansowani do Czarnego Stawu, początkujący łagodnie przez Dolinę Stawów Gąsienicowych.

Niedziela: wczesna pobudka (6:30). Prawdopodobnie 4-5-godzinna wycieczka na lekko na Zawrat lub Kozią Przełęcz. Po przerwie w schronisku wciągnięcie na Kasprowy i zjazd do Kuźnic (15:00).

Wyjazd z Zakopanego najpóźniej o 16:00, bo powrót w niedzielnym ruchu zajmuje przynajmniej 7 godzin.

Linki:
1. Aktualne zagrożenie lawinowe.
2. Prognoza pogody.
3. Tatra Trade, wypożyczalnia sprzętu.
4. Aktualna panorama Tatr: na Giewont oraz na Kasprowy Wierch.

Ostatnio zmieniony 14 kwie 2008, 15:57 przez namche, łącznie zmieniany 4 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 31 mar 2008, 19:47 
mała złota

Wstępnie jestem zainteresowany, ale z ostateczną decyzją wstrzymam się do ogłoszenia planów.

Sam myślałem o Dolinie Żarskiej (edit: kolejne opisy tras), gdzie jeszcze nie byłem.

[edit: zaklepane dla Dyla] Dla zainteresowanych - na pewno mogę pożyczyć komuś mój stary zestaw, zjazdowe 160cm@90/60/80mm na wiązaniu S404 (rozmiar K) (harszle, paski, skistopy w komplecie), w tym momencie bez fok, ale może do tego czasu zaopatrze się w jakieś zapasowe używki to by były. Kto pierwszy da mi znać na priv ten zaoszczędzi na wypożyczaniu. Swoją drogą - jeżeli ktoś chciałby ode mnie to odkupić, to też czekam na propozycje.

Tytuł:
PostZamieszczono: 08 kwie 2008, 22:08 
Gomar
Awatar użytkownika

Zaktualizowałem pierwszy post w wątku.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 9:05 
mała złota
Awatar użytkownika

już wiem że mam samochód. Jedzie jeszcze Barbara, i chce MOkrasa. Do mojej fury bankowo biorę Makarona, Barbare i prawdopodobnie Magde. Słyszałem że Paweł też chce się wybrać i on też dysponuje furą.

czółko

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 10:50 
mała złota

Mam jedno miejsce w aucie z W-wy, ale my jedziemy do Żarskiej. Wg ViaMichelin z Zakopianki odbijamy w Chabówce. Jakby kogoś to raczyło proszę o kontakt!

[edit: czy ktoś ma pożyczyć uchwyt narciarski (nie box) mocowany do relingów? i tak musze to kupić, ale może udałoby się wyczekać jeszcze jakąś okazje na allegro...]

Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008, 11:19 przez PiotrekT, łącznie zmieniany 3 razy

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 10:55 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

też jadę, wiec będzie kilka miejsc w samochodzie, nie wiem dokładnie ile, ale powyższy post Michała jest w kilku miejscach nieaktualny :)

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 13:07 
duża złota
Awatar użytkownika

Radi
potwierdzam swoja i samochodu obecnosc!! Poogladalem linki i wyglada na to, ze z pogoda nie bedzie problemu :] Poza osoba kierowcy w samochodzie sa 3 miejsca na razie nie obsadzone.

A po co winietka? Planujecie jechac przez Katowice?

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 14:39 
Gomar
Awatar użytkownika

przemek pisze:

Zdecydowanie. To tylko 70 km dalej, a z praktyki 4 weekendów w Tatrach wynika, że minimum godzinę krócej. Postaram się pożyczyć CB od Witka.

Proponuję, żebyśmy się zabrali dzielnicami, zaoszczędzimy 30 minut snu w środku nocy.

MW - Praga
Dyl - Ursynów
Przemek - Ursynów
Peen - Ursynów
Radi - Ratusz
Makaron - ?
Aliosza - ?
Barbara - ?
MOkrasa - Służew

Jaco jeszcze nie potwierdził udziału, mamy więc 3 wolne miejsca w furach!

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 15:22 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

to nie jedzcie autostrada, tylko przez Olkusz. Sa 4 pasy do Olkusza, dalej niedaleko juz do Kraka. Po co wywalac 22 zl za autostrade ciagle w remoncie?

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 15:37 
II norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

gdzie jest dzielnica Ratusz? :P

nie no nabijam sie ale Służew to tez nie jest dzielnica ;)

Ciepłemu bananowi kiełbasa między nogi
W bananie i śmietanie czarne wyobcowanie

<-- czyż on nie jest piękny....

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 16:01 
Gomar
Awatar użytkownika

tomek pisze:
Po co wywalac 22 zl za autostrade ciagle w remoncie?

13 zł. Jedzie się całkiem szybko, tylko w dwóch miejscach jest zwężenie.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 16:11 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Jaco - Praga Pn. :D

Z tym ze ja biorę deskę i co najmniej jeden dzień chce sobie pozjeżdżać "tak jak Pan Bóg przykazał", a ewentualnie drugiego wejść z dechą na plecach na pieszo na Zawrat.

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 16:55 
duża złota
Awatar użytkownika

namche pisze:
przemek pisze:

Zdecydowanie. To tylko 70 km dalej, a z praktyki 4 weekendów w Tatrach wynika, że minimum godzinę krócej. Postaram się pożyczyć CB od Witka.

Proponuję, żebyśmy się zabrali dzielnicami, zaoszczędzimy 30 minut snu w środku nocy.

Popieram dzielnice (w granicach mozliwosci), ale opcja przez Katowice jest dla mnie... dziwna. O 3 w nocy to ruchu wielkiego nie bedzie wiec TIR-y spokojnie mozna bedzie wyprzedzic. A 70km to jest kolo godziny jazdy wiec ja bym optowal za Krakowem...

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 18:09 
duża złota
Awatar użytkownika

Jaco pisze:
Jaco - Praga Pn. :D

Z tym ze ja biorę deskę i co najmniej jeden dzień chce sobie pozjeżdżać "tak jak Pan Bóg przykazał", a ewentualnie drugiego wejść z dechą na plecach na pieszo na Zawrat.

O zdrajco! ;) Teraz to "jak Pan Bóg przykazał"! :P

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 kwie 2008, 18:10 
Gomar
Awatar użytkownika

przemek pisze:
Popieram dzielnice (w granicach mozliwosci), ale opcja przez Katowice jest dla mnie... dziwna. O 3 w nocy to ruchu wielkiego nie bedzie wiec TIR-y spokojnie mozna bedzie wyprzedzic. A 70km to jest kolo godziny jazdy wiec ja bym optowal za Krakowem...

Nie jestem przekonany. Na gierkówce walisz o tej porze cały czas 130 km/h, a Piotrków-Częstochowa nawet szybciej, no i na dwóch pasach jest dużo bezpieczniej. Dwa tygodnie temu byliśmy w Piotrkowie po... 70 minutach od wyjazdu z Długiej. I to nie bawiąc się w Ziętarskiego.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]