Dzisiaj jest 21 lis 2017, 8:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 maja 2006, 11:10 
duża srebrna
Awatar użytkownika

Witam.

w zeszlym roku bylo bardzo fajnie, wiec naturlanym jest, ze dobre pomysly trzeba wykorzystac. zatem w tym roku kolejy, drugi juz Rajd Ekonomisty.

Kiedy: 20-21.05.2006
Uwaga - Poznań jedzie na 3 dni od 19.05, wiec jesli ktos chetny i moglby poprowadzic grupe wyjazdowa w czwartek na wieczor to super. Ja niestety nie moge sobie olac kolejnego piatku

Gdzie: Karkonosze. nocleg: Chatka Studencka w Bażynowych Skałach.
Jeśli wersja trzdniowa to nocleg z piatku na sobote bedzie w Orlem w Górach Izerskich.
Trasy sie ustali jak bedzie wiadomo kto i kiedy jedzie.

W tym roku ciezar organizacji wzial na siebie Poznan (stad Sudety, bo maja blizej :)). Nam w zeszlym roku dwie Akademie Ekonomiczne wyciely brzydki numer, w tym roku zapewniaja ze pojada. Spodziewamy sie wiec okolo 50-60 osob. zmieszczenie tylu osob w chatce moze okazac sie problematyczne, niewykluczone wiec ze wezmiemy kilka namiotow, choc jesli prognozy beda optymistyczne to pewnie wiele osob zdecyduje sie na nocleg pod chmurką. Zreszta ciasnota sprzyja integracji :)
W chatce nie bylem, ale slyszalem ze bardzo fajna jest. Chatkowy ma przygotowac ga bigosu :)

W zeszlym roku bylo bardzo udanie. w tym mysle ze bedzie co najmniej tak samo udanie. Mam nadzieje wiec ze dopiszecie i w II RE zjawi sie nas wiecej niz rok wczeniej i wiecej niz poznaniakow :)

Niewykluczone, ze podobnie jak na Dni Himalaizmu Horyzont fundnie nam koszulki, ale za wczesniej mowic o szczegolach.

KOszty beda znane jak sie je sklalkuluje - pewnie kolo srody. wtedy tez startujemy z zapisami.

ew pytania w tym watku albo na priv.

ps. zaluje ze wyjazd juz drugi raz koliduje z wyjazdem Jacka, bo zarowna w Vihorlat jak i teraz w korone sudetow chetnie bym sie wybral... :(

PostZamieszczono: 08 maja 2006, 17:34 
duża brązowa

Witajcie, pozwolę sobie wtrącić parę słów na poruszony przez Wojtka temat.

Wojtek pisze:
Gdzie: Karkonosze. nocleg: Chatka Studencka w Bażynowych Skałach.
Jeśli wersja trzdniowa to nocleg z piatku na sobote bedzie w Orlem w Górach Izerskich.
Trasy sie ustali jak bedzie wiadomo kto i kiedy jedzie.

Pójdzie też alternatywna;) trasa od wschodu, no może z umiarkowanego wschodu, organizowana przez Martynę z Krakowa i tutaj cytat z maila od Niej:

Martyna AE Kraków pisze:
oto proponowana przez nas trasa:
z Jeleniej Góry pksem do Karpacza (np. o godz. 8.00) i stamtąd dwolną drogą na Snieżkę (optujemy za niebieskim szlakiem przez Samotnię) a potem ze Śniezki na zachód czerwonym i gdzieś za Wlk. Szyszakiem chcemy zejść na czeską stronę i tam gdzieś rozbić namioty.
A następnego dnia przejść przez Szrenicę a potem zawrócić i na Hutniczy Grzbiet podązac :)

Wojtek pisze:
Nam w zeszlym roku dwie Akademie Ekonomiczne wyciely brzydki numer, w tym roku zapewniaja ze pojada.

Masz rację, też to pamiętam... W tym roku Kraków i Wrocław deklarują na 100%, a z Katowic dostałem maila, że mają "problemy kadrowe" (nie ma kto tego skoordynować na ich uczelni) ze względu na zbieżność daty ze Śląskimi Juwenaliami Sportowymi. Pojedzie ewentualnie parę osób.

Wojtek pisze:
W chatce nie bylem, ale slyszalem ze bardzo fajna jest. Chatkowy ma przygotowac ga bigosu :)

Bigos już załatwiony;)

Wojtek pisze:
W zeszlym roku bylo bardzo udanie. w tym mysle ze bedzie co najmniej tak samo udanie. Mam nadzieje wiec ze dopiszecie i w II RE zjawi sie nas wiecej niz rok wczeniej i wiecej niz poznaniakow :)

My też mamy taką nadzieję, więc jeżeli nie zniechęciliście się po ubiegłym roku;) i macie ochotę z nami pochodzić i się zintegrować, a jak, to się mobilizujcie Panie i Panowie z Trampa!

Pozdrawiam z Poznania,

Piotrek Fijałkowski

PostZamieszczono: 09 maja 2006, 15:01 
duża brązowa

PeteFijalkowski pisze:
W tym roku Kraków i Wrocław deklarują na 100%

No i po upływie zaledwie 24h muszę się sam wyedytować, bowiem "Jedyną stałą i pewną rzeczą jest, że wszystko się będzie zmieniać i to w coraz szybszym tempie"...

Sms od Magdy z AE Wrocław, 9 maja Godzina 13:55

" Cześć muszę z przykrością stwierdzić że w terminie 19-21 maja niestety AE Wrocław nie możę uczestniczyć w Rajdzie Ekonomisty :(, czy jest możliwe żeby w następnym roku brać trochę wcześniejszy termin pod uwagę? Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanego wyjazdu"

Sms ten pozostawię tylko z takim komentarzem, że pierwszy kontakt w sprawie II RE nawiązałem z MAgdą około 5 stycznia 2006.....

Pete

PostZamieszczono: 09 maja 2006, 17:04 
Gomar
Awatar użytkownika

PeteFijalkowski pisze:
" Cześć muszę z przykrością stwierdzić że w terminie 19-21 maja niestety AE Wrocław nie możę uczestniczyć w Rajdzie Ekonomisty :(, czy jest możliwe żeby w następnym roku brać trochę wcześniejszy termin pod uwagę? Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanego wyjazdu"

Sms ten pozostawię tylko z takim komentarzem, że pierwszy kontakt w sprawie II RE nawiązałem z MAgdą około 5 stycznia 2006.....

Kurde, problem z wcześniejszym terminem jest taki, że wszystkie kluby i tak jakikolwiek fajny termin mają zawalony. Z kolei gdyby robić np. w grudniu, to odpadają ludzie spoza klubu (mówię o Trampie), bo nikt się nie zapisze na wyjazd w góry jak jest śnieg :/ Ciężka sprawa :(

Zresztą sam w tym roku bym chętnie pojechał, gdybym miał kasę no i czas, bo w zeszłym roku super wyszło :)

PostZamieszczono: 09 maja 2006, 18:04 
duża brązowa

namche pisze:
Kurde, problem z wcześniejszym terminem jest taki, że wszystkie kluby i tak jakikolwiek fajny termin mają zawalony. Z kolei gdyby robić np. w grudniu, to odpadają ludzie spoza klubu (mówię o Trampie), bo nikt się nie zapisze na wyjazd w góry jak jest śnieg :/ Ciężka sprawa :(

Zresztą sam w tym roku bym chętnie pojechał, gdybym miał kasę no i czas, bo w zeszłym roku super wyszło :)

Z terminami, że wszyscy mają pozawalen to masz zupełną rację Radku. Lecz nie uważam żeby ten termin był aż tak fatalny, żeby nie pojechać, żeby wogóle się nie zorganizować. Wiesz, w zeszłym roku spotkaliśmy się chyba jeszcze w bardziej goracym okresie i jakoś nie potrafię zrozumieć że jeżeli 26 osób z Poznania może się pofatygować w Bieszczady na 4 dni (tuż przed sesją), to dlaczego NIKT z Wrocławia nie jest w stanie pojechać na 3 lub nawet 2 dni w Karkonosze.... W tym roku pojedzie nas zapewne ok 25-30 sztuk. Plus ekipa Klubu 7 Kontynentów 10-15...

Czegoś tu nie rozumiem. Myślę jednak, że tu nie o terminy chodzi, tylko najzwyczajniej o to, czy ktoś czuje potrzebę w pojechaniu na rajd(finanse to już odrębna kwestia i tutaj rozumiem wszystkich którzy nie pojadą) oraz czy na danej uczelni jest klub/organizacja która ma za przeproszeniem jaja, chociażby szefowała jej kobieta :hyhy:

No ale cóż to... To wszystko takie małe wobec wieczności...

Piotrek

Tytuł:
PostZamieszczono: 09 maja 2006, 20:19 
I norma za wytrwałość
Awatar użytkownika

Mi to także wygląda na to, że brak tu zwyczajnie chęci. A w takiej sytuacji każda przeszkoda jest nie do pokonania.

PostZamieszczono: 09 maja 2006, 22:46 
mała złota
Awatar użytkownika

PeteFijalkowski pisze:
chociażby szefowała jej kobieta

a to kobieta to już niby na szefa się nie nadaje??

Tytuł:
PostZamieszczono: 10 maja 2006, 0:49 
za wytrwałość

Moim zdaniem to, że ludziom z WROCŁAWIA nie chce się ruszyć dupska w Karkonosze to zakrawa na śmieszność.

Ludzom, najpewniej, jak napisała Magda, po prostu się nie chce.

PostZamieszczono: 10 maja 2006, 11:29 
duża srebrna

olijka pisze:
PeteFijalkowski pisze:

:D Chodzilo o dwuznacznosc okreslenie "miec jaja". W zasadzie kobieta moze "miec jaja" w dwoch znaczeniach (np. kurze w koszyku i miec styl), a facet w trzech znaczeniach :rotfl:

PostZamieszczono: 10 maja 2006, 11:31 
duża brązowa

olijka pisze:
PeteFijalkowski pisze:

Nie o to mi chodziło Olijko, bardziej o to, że w ogółnym rozumieniu to facet ma "jaja", a nie chciałem w wypowiedzi dyskyminowac kobiet. Ech, troszkę zakręciła się ta wypowiedź :P

Pete

Ps. Jak najbardziej uważam, że kobieta może być "z jajami" ale to już temat na osobny wątek;)

PostZamieszczono: 10 maja 2006, 16:31 
mała złota
Awatar użytkownika

PeteFijalkowski pisze:
Ps. Jak najbardziej uważam, że kobieta może być "z jajami"

...natomiast sa tez faceci którzy tych "jaj" nie mają.
Ale więcej na ten temat pisała nie będe. Raz ze wątek nie ten, a dwa nie chcę wyjsc na feministkę bo nią nie jestem ;)

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 maja 2006, 18:27 
za wytrwałość

Pete, jak się udał wyjazd? :)
Gratuluję dobiegnięcia z Piechowic do Szkl. Por. Dol. przed pociągiem :D

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 maja 2006, 20:36 
duża brązowa

Ano wyjazd był jak najbardziej udany, miał wiele ciekawych aspektów, z tego co na gorąco pamiętam, poza ściganiem się z pociągiem, nawiasem mówiąc to pełen looz, trzeba wymyślić coś bardziej ambitnego, wszak pokonaliśmy ten POŚPIESZNY;) pociąg o 7min!, poza tym to sztolnie b. kopalni Pirytu tuż obok Zakrętu Śmierci, "Cicho wszędzie, głucho wszędzie" w Kopalni odkrywkowej Kwarcu "Stanisław, teoretycznie spóźniliśmy się 30min na rozsadzanie większych głazów;), to usilne próby(udane!) zrobienia ze zwyczajnego owocowego bełta smacznego grzańca z owocami, a że nie padało w takcie 30-30-30 (Deszcze-Sucho-Deszcz), to zrobiliśmy rzeczonego grzańca w kociołku wstawionym do kominka;) w Orlem...

Byłem pierwszy raz w Izerach i tak mi brakowało zimy... Idealne warunki, tereny do nart biegowych, juz się nie mogę doczekać zimy i śniegu;)

W Wielkim Kotle Śnieżnym, tuż obok Stacji nadawczej RTV był jeden z nielicznych już jęzorów śniegu, wysoki moim zdaniem na jakieś 200m, wąski i stromy powiedzmy na 65-70% i zauważyliśmy ślady ludzkie, że ktoś tamtędy po prostu posuwał do góry. W tym momencie żałowałem że jest ze mną Magda i nie mam raków, bo jak nic wygrałbym od Wojtasa flaszkę za repeat tego przejścia;)

Jeszcze pod koniec drogie piwko w Petrovej Boudzie, tym razem Czesi byli na tyle mili, że nie wezwali pograniczników i po godzince spokojnie poszliśmy dalej, by spędzić naprawdę miły wieczór(nie wiem czy uwierzycie, ale nie byliśmy w stanie przejeść garu bigosu który dla nas przygotowali Jacek z Marcinem z AKT...), potem jeszcze wizyta w prysznicowni z li tylko pompą która holowała wodę ze studni i układanie się do snu;) Gosia, która jako pierwsza wpełzła na strych, zajęła sobie, jak uważała, strategiczne miejsce tuż obok przewodu z kominem... Przynajmniej będzie mi ciepło, twierdziła, jednakże skończyło się mokrym śpiworem i małą ilością snu ze względu na ogromne ciepło od pieca...

Wcześniej jeszcze, Wojtek z Michałem myśleli że zarobią na nas, naiwnych Poznaniakach pare browarów i zaproponowali konkurs pochodzący z Orlego z krzeszłem i pudełkiem zapałek(złapać ustami). Jako że zwyczajnego krzesła w chatce AKT nie uświadczysz, podali do dyspozycji ławkę o 1/3 niższą... Kto próbował, ten wie jakie to utrudnienie.

No i ruszyłem na początek, oczywiście po podparciu się głową przegrałem browara, ale się nie zniechęciłem... W końcu namówiliśmy Zosię żeby to Ona spróbowała i wtedy, ze względu że Zosi brakowało fanta na wejściu, zainwestowałem w Zosię w zamian za ewentualny udział w zyskach. Udało się, "Książęce" wróciło do mnie, a chłopakom kopary opadły, gdyż jak sami przyznali, myśleli że wykonanie tego przy tak niskim stołku to niemożliwe. Brawo Zosiu!!!

Tak na koniec dwa słowa... Moim zdaniem rajd był inny od ubiegłorocznego, zdecydowanie mniej wyluzowany, fakt że też krótszy, wtedy mieliśmy więcej czasu na spokojne pogadanie ze sobą, zapoznanie się, tym razem moim skromnym zdaniem ciut tego czasu zabrakło... a szkoda. Na następne tego typu imprezy myślę że należałoby wykazać większą determinację w dzieleniu całego rajdu na ekipy, "that's the key", przyznaję Tobie rację, Radku. A więc należy kontynuować tą inicjatywę, lecz przemyśleć dokładnie jej formułę i na pewno postarać się to uczynić w mniej stresującym dla studentów(poza AE Poznań :rotfl: ) terminem.

Pozdrawiam, Pete

Ostatnio zmieniony 22 maja 2006, 21:39 przez PeteFijalkowski, łącznie zmieniany 1 raz

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 maja 2006, 21:31 
Gomar
Awatar użytkownika

Znowu wyłączyłem sobie smileys w swoim poście :P

Moim zdaniem należałoby zrobić ten rajd w zimie - np na samym końcu lutego. Śnieg zawsze bardziej integruje ;) No i jest zaraz po sesji.

Tytuł:
PostZamieszczono: 22 maja 2006, 21:33 
za wytrwałość

Moim zdaniem, najlepszy jest weekend listopadowy. Tyle, że w tym roku go nie ma ;(

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]