Kurs Turystyki Górskiej Ceneria: outdoorowa porównywarka cen
www.ImprezyPodroznicze.pl
www.peron4.pl
www.szlaki.net.pl
www.skg.uw.edu.pl
Slajdy

Miejsce: Aula 7, Budynek Główny SGH (ul. Niepodległości 162)

Czas: środa, 19:00 - 20:40

Wstęp wolny!

Życie w Afganistanie i Tadżykistanie
23 listopad 2011; Aliosza Yazylets


góry w Tadzykistanie

Afganistan – jedno z najciekawszych państw świata!

Oprócz pięknych krajobrazów, bogatej historii i wiekowych tradycji możno także doświadczyć prawdziwej gościnności Afgańczyków - i nie przeszkadzają temu bieda, stan polityczny, wieloletnia wojna i ataki Talibów (przez których nie udało się wyruszyć na południe kraju)


Blue Mosque

Przełęcz Salang gór Hindukuszu dzieli Afganistan na dwie części, dużo różniące się pomiędzy sobą… W tej podróży zawitamy do jednej z nich – Północnej. To region znamienitego Lwa Pandższiru Ahmad Szah Masuda, słynnego wojennego dowódcy, który walczył m.in. przeciwko talibom. Zobaczymy życie codzienne głównego północnego miasta regionu Mazar-i Szarif z jego konnymi karetkami, pasażerami na dachu taksówki, pucybutami i niesamowitym unikatowym kompleksem - Niebieski Meczet – jednym z głównych ośrodków kultu religijnego dla szyitów, a również starożytne miasto Balch – centrum Zaratusztrianizmu (jednej z najstarszych monoteistycznych religii) – niegdyś sławny punkt szlaku jedwabnego.

Zostanie również przedstawiona moja dwu i półmiesięczna podróż po Tadżykistanie, którą odbyłem w ramach unikatowego projektu „Dom dla wszystkich” organizowanego przez podróżnika Antoniego Krotowa. Przedstawię dom, w którym mieszka się z innymi podróżnikami i z którymi razem poznaje się tajemnice miasta i kraju, jego ogromne góry, miejscowe obyczaje i tradycje. Dom dla wszystkich - miejsce, gdzie nie jest pobierana żadna opłata za pobyt!...


Balkh 

KTE "TRAMP"
Szkoła Główna Handlowa
Al. Niepodległoœci 162
02-554 Warszawa
+48-22-5649784
Webmaster
<Klub Turystyczny Ekonomistów TRAMP>