Kurs Turystyki Górskiej Ceneria: outdoorowa porównywarka cen
www.ImprezyPodroznicze.pl
www.peron4.pl
www.szlaki.net.pl
www.skg.uw.edu.pl
Lista przejść idiotycznych  |  Lista nizinna
Spis wycieczek

Lista klubowych przejść idiotycznych obejmuje wszystkie znane wycieczki idiotyczne. Jeśli chcesz dodać swoją, a jesteś związany z Klubem - napisz do mnie.

Nie ograniczamy się tylko do gór. Radek udawadnia, że idea turystyki idiotycznej może być zrealizowana nawet w samej Warszawie. Przejścia nie-górskie obejmuje ta lista.

Co to jest turystyka idiotyczna?

W górach zawsze można było spotkać odmieńców, którzy z sobie tylko wiadomych powodów chodzili na trasy, nazwijmy je tak, dłuższe od przeciętnych. Żeby trasa taka mogła być nazwana idiotyczną, trzeba się dodatkowo trzymać podczas marszu pewnych prostych zasad. Zostały one sformułowane jeszcze w ubiegłym tysiącleciu, w mrocznych czasach późnego stanu wojennego w Polsce, gdy w kręgu Studenckiego Koła Przewodników Sudeckich we Wrocławiu powstał Tercet Idiotyczny. Przejście jest idiotyczne, gdy ma przynajmniej 50 punktów do Górskiej Odznaki Turystycznej (GOT) - odpowiednik 50 km po terenie płaskim, nie robiono podczas niego odpoczynków dłuższych niż godzinne, a czas każdego z odpoczynków nie przekraczał czasu bezpośrednio go poprzedzającego marszu.

Wielki szlem (Sudety)

W środowisku Tercetu Idiotycznego powstała myśl, by poprowadzić przejścia idiotyczne łączące trzy wybitne szczyty sudeckie - Śnieżkę, Ślężę i Śnieżnik. Jest to tak zwany wielki szlem Tercetu Idiotycznego.

Więcej znajdziesz na stronie prowadzonej przez Krzysztofa Strasburgera http://ciamajda.ch.pwr.wroc.pl/~strasbur/ti/index.html. Na naszej stronie znajduje się jej lokalna kopia (ostatnia aktualizacja 24.6.2005).

Karpaty

Podczas pobytu na Wegrzech powstał pomysł trójkąta "Wielkich Węgier" łączącego najwyższe szczyty trzech pasm, których symbole znajdują się na herbie Węgier/Słowacji - Tatr, Fatry i Matry.

Cały czas szukamy równoważnika "wielkiego szlema" w Beskidach. Z ciekawszych przejść proponujemy na razie trasę "Od K do K" czyli wycieczkę na trasie Krynica - Komańcza (ok. 190 GOT głównym szlakiem beskidzkim, ok. 150 GOT szlakiem granicznym) przechodząc w poprzek cały Beskid Niski.

To Mi Meteor: Turystyka idiotyczna jest dla mnie ślicznym pomysłem, dlatego wymyśliłem dwie opcje "wielkiego szlema beskidzkiego". Są to oczywiście urozmaicone wersje "Od K do K" i co jeden to bardziej idiotyczny:

  • "Od K do K: 3xK" czyli wejście po drodze na Kamień (nad Rzepedzią), Kamień (nad Jaśliskami) i Kamień (nad Kątami),
  • "Od K do K: chłop Kiczerze nie przepuści" czyli zaliczamy jak najwięcej Kiczer i Kiczerek po drodze... im kto więcej znajdzie i na nie wejdzie tym lepiej.

Oczekujemy na inne propozycje. 

KTE "TRAMP"
Szkoła Główna Handlowa
Al. Niepodległoœci 162
02-554 Warszawa
+48-22-5649784
Webmaster
<Klub Turystyczny Ekonomistów TRAMP>